ידיעון

גני הילדים | החטיבה הצעירה | החטיבה היסודית | החטיבה הבוגרת | דף קשר צוות מרחב

ידיעון תשע"ח, 2017-2018

 

ביטחון ובטיחות במרחב

כמדי שנה, גם השנה אנו משקיעים חשיבה ומשאבים רבים על מנת להפוך את בית ספר מרחב למקום בטוח ובטיחותי לכולנו.

רכזת הביטחון והבטיחות הממונה מטעם בית הספר היא יעל פלג.

במהלך השנה יתרגלו הילדים מספר תרחישי ביטחון, בליווי הקב"ט העירוני ועל פי הוראות משרד החינוך. התרחישים העיקריים הם:

  • כניסה למקלטים בעת ירי טילים ללא התראה על מדינת ישראל (במהלך חודש ספטמבר)

לבית הספר ישנו מקלט פנימי הממוקם במבנה המרכזי ומקלט עירוני נוסף הפתוח לשירותנו מעבר לכביש של רחוב הפלמ"ח.

  • תרגול יציאה לשטח פתוח בעת רעידת אדמה (במהלך חודש דצמבר)
  • תרגיל ביטחון ארצי בעל תרחיש משתנה (במהלך חודש פברואר)

אנו מוצאים לנכון לבקש את עזרתכם, מקטן ועד גדול – אנא פקחו עיניים, הביטו סביב ודווחו לנו על כל דבר הנראה כלא בטוח ועל כל מפגע בטיחותי במבנים או בחצר (מחשמל גלוי/רפוי, ענפים שמאיימים לצנוח ועד לבליטות או בורות בחצר).

גם השנה – אנו רוצים להקפיד על נהלי החניה, ההורדה והאיסוף מסודרים:

הורדת ילדים בבוקר :

בין אם אתם מעוניינים ללוות את ילדיכם ובין אם אתם רק מורידים אותם – אנא עצרו / החנו את רכביכם באחת החניות המוסדרות המסומנות. זה בטיחותי יותר לכם ולילדיכם ומאפשר את המשך התנועה הסדירה בחניון ללא עיכובים.

איסוף בצהריים:

אנא החנו את רכביכם בחניות המוסדרות והמסומנות על מנת לאפשר לילדים להגיע אליכם דרך המדרכה או באמצעות חציה מסודרת. עצירה בכביש מסכנת את הילדים ומעכבת את התנועה.

https://www1.isracard.co.il/PageFiles/350440/%D7%A9%D7%99%D7%9D%20%D7%9C%D7%91.jpg
שימו לב: אנא תדרכו את ילדיכם כי במידה והם ממתינים לכם לאיסוף – המתנה לאיסוף תיעשה בתוך שטח בית הספר ולא בקרבת הכביש! כאשר הילדים נמצאים בתוך שטח בית הספר הם מוגנים, נמצאים בסביבת מבוגר ובהשגחת השומר.

 

 

גני מרחב: מרחבונצ'יק ומרחבון

הגנים מרחבונצ'יק ומרחבון הם בעצם הצעד הראשון שעושים הילדות, הילדים ובני משפחתם במסגרת החינוך והקהילה הדמוקרטיים.

גן מרחבונצ'יק פותח את שנתו השניה וגן מרחבון פותח את שנתו החמישית.

הסביבה שלנו: הגנים מתנהלים בשגרה נעימה ושלווה. הלמידה בגן היא רב תחומית, אנו שמים לב לקולות הנשמעים סביב הגן ובתוך הגן: ציוץ, רעש משאית, קול ניסור ענפי העצים בפארק ומקדחים שעובדים בבית משופץ מעוררים כולם את הסקרנות שלנו והשער נפתח לרווחה. שלוש קהילות ציפורים עיקריות הפכו לחלק מהשכנים הקולניים שלנו ולמבקרות קבועות בין העצים בחצר. אנחנו לומדים את התנהגותם החברתית בין המינים. אנחנו עוקבים, מבררים ושואלים על המתרחש סביבנו במשך כל עונות השנה.

כל זאת מתרחש בתוך סביבה לימודית עשירה, המתאימה לילדי הגן ומעודדת את סקרנותם לעבוד, ליצור ולפעול כבתוך סדנא או מעבדה ענקית.

צוות הגן עוקב אחר פעילותם ומחוייב להעשיר את הסביבה בחומרים, חפצים ועזרים דידקטיים שיאפשרו התפתחות של כל נושא לימודי שעלה וצץ מתוך הפעילות והנושאים המעניינים את הילדים, בנוסף, בסדר היום שלנו משתלבות פעילויות תיאטרון, בישול ואפיה, תנועה וספורט, ספריה פעילה, טיולים מחוץ לגן וחדר ג'ימבורי לחיזוק הפעילות המוטורית.

הדגש החברתי: הצוות שם לו למטרה להיות מעורב בתהליכים חברתיים במידה שתאפשר לילדי הגן לראות את האחר ולהביא את עצמם, במקביל לרכוש דרך ניסוי ותהייה, כלים חברתיים שישמשו אותם לפתרון בעיות. תהליך כזה מצריך סבלנות, סובלנות ויכולת לסמוך על הילדים כמו גם הקשבה לפתרונות המגיעים מהילדים עצמם. כאשר אנו נתקלים בבעיה חברתית אנו פותרים אותה בתהליך של גישור ודיאלוג, בצורה דומה לזו הנעשית בבית הספר. הכוונה היא ליצור אווירה טובה, נעימה ומקבלת בגן שתאפשר פניות לפעילות מעמיקה, מספקת ורצינית.

בשנה הנוכחית ילדי הגן יחולקו לשלוש קבוצות חונכות שמטרתה לאפשר עבודה בקבוצות אינטימיות וקטנות יותר, בנוסף, לכל ילד בגן יהיה זמן אישי עם הגננת החונכת שלו כדי להעמיק את ההכרות והקשר בניהם.

צוות: הצוות נבחר בקפידה. כל איש צוות מביא את עצמו ואת עולמו האישי לתוך הגן מה שיוצר צוות עשיר ומגוון. כל גננת חונכת קבוצת ילדים ויוצרת קשר אישי ומשמעותי עם הילדים שבקבוצתה ועם ילדי הגן בכלל.

בית הספר מרחב נמצא במרחק של שני רחובות מהגן, אך הקשר בינו לבין הגנים הינו הדוק. השפה המדוברת בתוך הגן תואמת את שפת בית הספר על פי עקרונות החינוך הדמוקרטי. במהלך השנה ילדי הגן מבקרים בבית הספר ובחטיבה הצעירה בפרט פעמים רבות. כמו כן ילדי בית הספר מגיעים אלינו לגן למפגשים משותפים, ימי ספורט, התנדבות, חונכות ועוד.

החטיבה הצעירה

חונכים: יובל בוחבוט, יעל פלג גרינברג, טלי קסורלה ואיילת גלעד

החטיבה הצעירה מונה השנה 39 ילדים וילדות, בגילאים 6 עד 8.

העשייה המשותפת שלנו תתמקד בראש ובראשונה בראיית הילדים ובהכרה בחזקותיהם ויכולותיהם. הצד הרגשי מהווה ציר מארגן ומוביל לעיסוק בתחום החברתי והלימודי.

מפגש הבוקר יפתח את יום הלימודים שמתחיל בשעה 8:10 ובו יושם דגש על הלמידה החברתית והיכרות עם השפה הייחודית של בית הספר, בדרך של משחק, שיחה ויצירה. מפגשי הבוקר יתקיימו ארבע פעמים בשבוע בשתי קבוצות מפגש, ואחת לשבוע יערך מפגש משותף, שיוקדש לגיבוש חברתי ולליבון סוגיות מהותיות.

יום הלימודים יקבע על פי המערכת שהילדים מרכיבים. בית הספר נתפס כמרחב המזמן לימוד בדרכים שונות: במסגרת השיעורים וביניהם. הזמן הפנוי מאפשר לילדים לפתח סקרנות, עניין ויוזמה. בית החטיבה פתוח לרשות הילדים בכל שעות היום ומותאם למתן מענה רגשי, חברתי ולימודי.

ילדי החטיבה מלווים בחונך או חונכת אישיים, במטרה להצמיח ולטפח אדם עצמאי, סקרן, קשוב לעצמו ולסביבתו. החונכים האישיים מהווים כתובת עבור הילד והוריו וחוליה מקשרת עם בית הספר.

יום הלימודים מסתיים בשעה 13:35, לאחר מפגש מסכם. לאחריו מתקיים בבית הספר צהרון.

במטרה לאפשר לילדים תהליכי למידה והתפתחות, אנו רואים חשיבות רבה להקפדה על הגעה ואיסוף בזמן, עזרה בארגון הציוד , מתן ארוחות משמחות ומזינות וכמובן התעניינות ושמירה על קשר רציף עם בית הספר.

מאחלים לכולנו שנת שיתוף פעולה והתפתחות, יצירה והקשבה הדדית

יובל, יעל, טלי ואיילת

http://macabim.org/images/sefer448819.gifשיעורי החטיבה הצעירה

אשכול שם השיעור והמורה תאור השיעור למי מיועד? ותדירות השיעורים
חינוך גופני, אומנויות לחימה, גוף- נפש

ועוד…

נעים ונהנים

טלי קסורלה

חינוך גופני הוא שיעור שמטרתו לשמר את אהבת התנועה הטבעית של ילדים וילדות דרך המשחק השיתופי. דרך המשחק התלמידים יפתחו וישפרו מיומנויות ספורטיביות שונות ליישום בהווה ובעתיד. התלמידים יירכשו מיומנויות קוגנטיביות, חברתיות ורגשיות בפעילות. הכרה בכושר הגופני כמרכיב חיוני לשיפור איכות החיים. פיתוח יצירה בתחומי התנועה ועידוד תלמידים לבחור בחינוך גופני בהמשך.

הילדים יפתחו התמצאות במרחב האישי והכללי.

לימוד צורות התקדמות שונות: לימוד הליכה וריצה נכונה, דילוגים, צעדי רדיפה, קפיצה על רגל אחת, קפיצה בדלגית

הלומדים יכירו וילמדו שימוש בגוף: ויסות כח, שיווי משקל, קאורדינציה בסיסית.

לימוד מיומנויות בסיס: תפיסת כדור, זריקת כדור, בעיטה, כדרור.

הילדים יקבלו כלים להתמודדות עם מצבים חברתיים-רגשיים: שיתוף פעולה בזוג או בקבוצה, התמודדות עם הפסד/ נצחון בכבוד, השתתפות במשחק ועמידה בכללים.

דרישות: התמדה בהגעה לשיעורים

הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים)

לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור

תלמידי/ות חט"צ

שעה בשבוע (ניתן ללמוד פעמיים בשבוע)

הלוחם השלו

יובל בוחבוט

בשיעור נתאמן ונתרגל טכניקות שונות מאומנות הלחימה טאקוונדו. נלמד על מהותו של הלוחם השלו דרך מספר עקרונות (נוכחות, מיקוד בדרך, כבוד ועוד). כל זה דרך הרבה משחקים וכיף, בתוך מסגרת ערכית של אומנות לחימה. תלמידי/ות חט"צ

שעה בשבוע

צ'י קונג

יובל בוחבוט

צ'י- אנרגיית החיים האוניברסאלית הזורמת בגוף. קונג- עבודה או טיפוח. צירוף המילים צ'י קונג משמעו תרגילי אנרגיה, שמטרתם הזרמת אנרגיית החיים הפנימית של הגוף, איזונה והמרצתה. אפשר לתרגם זאת גם כ"שליטה באנרגיה הנעה בגופנו". בשיעור נעים מחוץ לכיתת לימוד, נתרגל תנועה ונשימה, נלמד לתעל את האנרגיה שלנו ובעזרתה נלמד לפתח את העוצמה הפנימית, המיקוד, היציבה, האיזון ושיווי המשקל שלנו, נשכלל את היכולת התנועתית שלנו ועוד..

הציוד הנדרש: בגדים נוחים לאימון גופני

תלמידי/ות א-ט

שעה בשבוע

בדרך הקשב

יובל בוחבוט

בעבודה תהליכית נעסוק במפגשים בערכים ונושאים שונים דרך מעגלי החיים שלנו (העצמי, משפחה, חברה, טבע ובע"ח). נפתח כל מפגש בסדרת תרגילים בתנועה ובישיבה לתרגול יכולות הקשב שלנו לעצמנו ולסביבה עם הנחייה ומוסיקה מתאימה. נמשיך בפעילות כייפית וחוייתית בקבוצה שבה נעסוק בערך שילווה אותנו במהלך החודש, דרך מגוון פעילויות: תנועה, משחק, התבוננות, יצירה, תאטרון, סיפורים ועוד…להעצמת ידע, מיומנויות וערכים לחיים דרך קשב, שמחה וחמלה. השיעור מתקיים במסגרת היוזמה החברתית 'בדרך הקשב', בה אנשי ונשות חינוך והדרכה פועלים יחד כקהילת הדרכה להעצמה של ידע, ערכים ומיומנויות דרך קשב, שמחה וחמלה.

דרישות השיעור: השתתפות פעילה.

לילדי ב-ד

שעה בשבוע

אומנויות צייר לי סיפור (משלב אומנות ושפה)

איילת גלעד

תוצאת תמונה עבור סיפור

מה אני רואה בדמיוני, כשאני שומע/ת סיפור? ומה אני מרגיש בלב ובגוף? אפשר לדבר במילים ואפשר בצבעים, אפשר לספר סיפור בהרבה דרכים. בשיעור נתנסה באפשרויות רבות להבעה של סיפורים , שלנו ושל אחרים. ניצור ציורים, קומיקס, תיאטרון בובות ואולי אפילו נצליח להכניס סיפור לקופסת גפרורים.

דרישות: נוכחות קבועה ועקבית, השתתפות פעילה וכבוד למקום ולזולת.

ציוד: מחשבות במילים, צורות, חומרים וצבעים.

תלמידי/ות חט"צ

שעתיים בשבוע

מרכז אומנות

איילת גלעד/מיקי ברדה

סדנת אמנות הינה מרחב יצירה עשיר ומזמין. הסדנה הפתוחה מיועדת לכלל ילדי מרחב. ביחד נכיר את החומרים השונים ודרכי העבודה בהם ונצא למסע עצמאי על כנפי הדמיון והיצירתיות. הסדנה היא המקום בו הדגדוג באצבעות, הרגשות שבלב והמחשבות יהפכו לרעיון, ויתממשו ביצירה. בסדנה תינתן תמיכה רעיונית וחומרית תוך דיאלוג ולמידה הדדית בין כל המשתתפים.

שמירה על כללי העבודה בסדנה.

ציוד: דמיון, יצירתיות, סקרנות, דגדוג באצבעות והתרגשות בלב.

ילדי/ות א-ט
אומנות לאורך השנה

איילת גלעד

דפי לוח השנה מתחלפים ועוברים ומספרים לנו על חגים ומועדים, עונות ואירועים חשובים. נתייחס לכל אלו בדרך יצירתית, תוך שימוש בחומרים וטכניקות שונות. העבודה בשיעור תתמקד בכל פעם בנושא אחר ולעיתים תתמשך על פני מספר שיעורים, כשבדרך נכיר אמנים מעניינים ונלמד מושגים באמנות. בשיעור נפתח מיומנויות קיימות וחדשות, נעמיק את יכולת ההבעה האישית בשפה צבעונית וצורנית. ילדי/ות חט"צ

שעתיים בשבוע

מדע, אקולוגיה, מחשבים טבע עירוני

הילה לרנאו

נתחיל בשאלה מה דומה ומה שונה בין טבע לעיר…

בשיעורים השונים נצא מבית הספר לחפש מינים שונים בעלי חיים: ציפורים, חרקים, עכבישים, החי מתחת לאבן – ולא נזניח גם את הצמחים.

השיעור מיועד לכל מי שאוהב לטייל מחוץ לבית הספר, להתבונן בטבע – אבל גם יכול להגיע בקביעות כל שבוע…

צריך להביא מחברת חלקה פשוטה.

יש להגיע לשיעורים עם נעליים סגורות, כובע, מים.

ילדי/ות חט"צ

שעתיים בשבוע

דינוזאורים

הילה לרנאו

תוצאת תמונה עבור דינוזאור

איך אנחנו יודעים שבאמת היו פעם דינוזאורים? מה אנחנו יכולים ללמוד עליהם דרך בעלי החיים היום? נדבר על מאובנים, על טורפים וצמחונים, על התאמה לטבע, איך נותנים שמות לבעלי חיים? ועל נדידת יבשות וננסה להבין לאן נעלמו הדינוזאורים… בעזרת סיפורים, שיחות והרבה יצירה נלמד על הדינוזאורים ועל התקופה שבה הם שלטו בעולם.

השיעור מיועד לכל מי שהדינוזאורים מעניינים אותו ומוכן להגיע באופן רצוף שבוע אחרי שבוע…

במהלך השיעורים נכין עבודות אישיות, שיסייעו לכל תלמיד לחקור ולבדוק שאלות שיעלה סביב הדינוזאורים.

ילדי/ות חט"צ

שעה בשבוע

הזמנה לסקרנות

יובל בוחבוט

תקציר השיעור: למה השמיים כחולים? מי האיש הכי גבוה בעולם? יש חיות שאוכלות אבנים? מה המרחק הכי גדול שממנו קלעו פעם סל? במפגש השבועי שלנו נאסוף שאלות, ונתחיל לחפש ביחד את התשובות אליהן. בעזרת הסקרנות הטבעית הטבועה בנו נשאל, נהגה ונחקור יחד. ילדי/ות חט"צ

שעתיים בשבוע

ירוק עולה

אופירה ארכוני

נזרע, ננביט ונשתול ירקות חורף למאכל ופרחים לעיניים. ננכש, נשקה, נעדור, נשקה, נקלטר, נשקה, נעשב, נשקה, נחפה ונשקה. נאכל את הירקות, ונתחיל מהתחלה עם ירקות קיץ. תוך כדי נכיר את חלקי הצמח, ניצול ידידותי של מים ואדמה ומהו אורח חיים מקיים, ונעשה שימוש חוזר בחומרים.

מיועד למי שאין לה/לו ולמי שיש לה/לו ידע ונסיון.

דרישות השיעור: נוכחות בכל שיעור, נעליים סגורות, הקפדה על כללי הבטיחות, נכונות לעבוד ולגעת באדמה ונכונות לעבודה עצמאית ולעבודה בצוות.

לילדי/ות חט"צ

שעה בשבוע

תוצאת תמונה עבור שתילים

מחשבים למתחילים

שני דהן

בשיעור נלמד על תוכנות פופולריות כמו וורד, פאוורפוינט וצייר. נשתמש באתרים יצירתיים ונכין יצירות דיגיטליות. לילדי/ות חט"צ

שעה בשבוע

שפה, אוריינות ורבי מלל עברית- יסודות

יעל פלג

תוצאת תמונה עבור אלף בית

בתחילת השנה נערוך משחקי היכרות עם ילדי וילדות הקבוצה. נשחק משחקים הקשורים לשמות הילדים, סדר אותיות הא"ב. כמו כן נלמד צליל פותח וצליל סוגר ע"י משחקים, שירים ועוד. בהמשך נשתעשע במשחקי חריזה, במילים נרדפות ובהפכים ובמיומנויות לשון נוספות. נתמקד בתהליך רכישת השפה, נלמד את התנועות השונות בצורה מגוונת וחווייתית. נתרגל את הכתיבה לאורך כל השנה ונלמד את אותיות הכתב, תוך הפנמת כיווניות הכתיבה. השיעור יתקיים ארבע פעמים בשבוע.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

הציוד הנדרש: חוברות "מפתח הקסם" 1,2,3 וחוברת אותיות הכתב של קסם.

2 מחברות חכמות מקווקוות

1 מחברת חכמה גדולה

לוח מחיק אישי+2 טושים ומחק

קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, דבק סטיק, מספריים,

טושים ו- 2 מרקרים.

ארבע שעות בשבוע

מיועד למי שטרם רכשו את הקריאה והכתיבה

עברית – יוצאים לדרך

יעל פלג

לאחר שרכשנו "אבני דרך" בקריאה, כתיבה ובהבנת הנקרא, נמשיך ונצא למסע מעניין ומגוון בעקבות השפה העברית. נעמיק בסוגות שונות ומגוונות, הלקוחות מעולמות שונים. נעמיק, נתרגל ונשכלל את העולם השפתי, הבנת הנקרא, הקריאה, כהתיבה, ההבעה בע"פ, הרחבת אוצר המילים בדרכים יצירתיות ומשמעותיות.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

הציוד הנדרש: מחברת 10 שורות, קלסר חצי שקוף+ 10 ניילוניות, קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, דבק סטיק, מספריים, טושים ו- 2 מרקרים.

* חוברת עבודה – בתחילת השנה ייערך מיפוי ואז תרכשו את החוברת המתאימה.

ארבע שעות בשבוע

תלמידים/ות קוראים וכותבים.

תוצאת תמונה עבור עברית

מה קרה במקרא? (תורה)

לירז שבתאי

בשיעור זה נצא למסע מרתק אל העבר הרחוק של עמנו. נכיר אירועים מרכזיים שהתרחשו בתקופת התנ"ך ,ונלמד מושגים בסיסיים הקשורים לתורה. נלמד בצורה חווייתית ומגוונת ע"י סיפורים, שירים, משחקים, הצגות ויצירות.

ציוד נדרש: מחברת שורות, כלי כתיבה.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, הבאת ציוד, שמירה על כללי השיעור.

לילדי חט"צ

שעה בשבוע (מוצע פעמיים במערכת)

צייר לי סיפור (אומנות ושפה)

איילת גלעד

ראו תחת "אומנויות" לילדי/ות חט"צ

שעתיים בשבוע

אנגלית אנגלית 1- משחקים באנגלית

מיכל ספקטר ליברמן

מפגש ראשון עם השפה האנגלית דרך משחקים שירים ופעילויות, דרכם נלמד מילים ומשפטים. נשלב את הלמידה במפגשים עם ילדי הגן, ונשתף אותם בשירים שלמדנו. לילדי/ות חט"צ (קדימות לילדי/ות א-ב)

שעה בשבוע

תוצאת תמונה עבור אנגלית אנגלית 2- קוראים כותבים

מיכל ספקטר ליברמן

נשחק משחקים (חלקם נכין בעצמנו) נשיר שירים ונעשה פעילויות באנגלית. כך גם נעשה הכרה עם האותיות, נלמד חרוזים וצלילים כהכנה לקריאה וכתיבה. נרחיב את אוצר המילים ונלמד משפטים דרך סיפורים קצרים והצגות בהמשך השנה נלמד לקרוא מילים באנגלית. לילדי/ות חט"צ (קדימות לילדי/ות ג)

שעה בשבוע

חשבון חשבון 1- יסודות

יעל פלג

בשיעור זה נכיר את עולם המספרים. נשחק, נלמד ונתנסה בצעדנו הראשונים בחשבון. נכיר את המספרים ותכונותיהם, נלמד לחבר ולחסר ביניהם, נלמד על מצולעים ונראה איפה אנחנו משתמשים בחשבון ובגאומטריה גם מחוץ לכיתה. בשיעור נלמד בעזרת משחקים, סיפורים, דמיון, עזרים, חפצים, ותרגול במחברת ובחוברת העבודה.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

הציוד הנדרש: מחברת חשבון חכמה, חוברות "כשרים והקשרים" חלקים 1,2,3+ ערכת אביזרים+ סרגל צורות. תיקיה פשוטה לאחסון ולשמירה של דפי עבודה, קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, סרגל, דבק סטיק, מספריים ו- 2 מרקרים.

חשבון 2- יוצאים לדרך

יעל פלג

בשיעור זה נמשיך ונעמיק בתחום החשבון. נלמד ונתאמן על מיומנויות חשבוניות כמו: נתרגל את פעולות החשבון בעשרות, מאות ואלפים, חיבור וחיסור בעשרות שלמות, כפל וחילוק, משוואות פשוטות, סדר הפעולות ושימוש בסוגריים. נתחיל להכיר שברים פשוטים ואף מצולעים וצורות נוספות.. במהלך השיעור נפתור חידות, נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי, נערוך דיונים ונשחק במשחקים.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

ציוד נדרש: מחברת חשבון, חוברות "כשרים והקשרים" חלקים 4+5 + ערכת אביזרים. , תיקיה פשוטה לאחסון ולשמירה של דפי עבודה, קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, סרגל, דבק סטיק, מספריים ו- 2 מרקרים.

חשבון 3

טל יוגב

נרחיב את הידע שלנו במספרים הטבעיים על ישר המספרים ונתרגל את פעולות החשבון בעשרות, מאות, אלפים ועד לרבבה )עשרת אלפים(. נכיר שברים יסודיים כמו חצי ורבע ונתנסה בחקר נתונים. בגיאומטריה נלמד על זוויות, תכונות של ישרים, סיבוב מידות ומדידות.

במהלך השיעור נפתור חידות, נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי, נערוך דיונים ונשחק במשחקים. נכתוב ונתרגל במחברת, במחשב, בדפי עבודה ובחוברת.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת ציוד והכנת שיעורי בית.

ציוד נדרש: מחברת משבצות עטופה, קלסר (תיקייה לדפי עבודה) קלמר עם עפרונות, מחק, מחדד, מספריים , דבק, צבעים, סרגל.

תוצאת תמונה עבור חשבון
רב תחומי ועוד… סדנה נודדת תקציר השיעור: שיעור כפול, שבו נמשיך לטייל, לגלות בעלי חיים, צמחים, אנשים, נמשיך ללמוד מכל מה ומי שמסביבנו וגם נשחק, כמו בשנים עברו.

הציוד הנדרש: כובע, נעליים סגורות, בקבוק מים, תיק קטן ונוח.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, עמידה בכללי השיעור והבאת ציוד.

שעתיים בשבוע

ילדי/ות חט"צ

ילדים חונכים ילדים

מאיה הוד ענבר

במסגרת המפגש יחנכו ילדים מכיתות ה' וו' את ילדי כיתות א' וב'. הילדים הבוגרים משמשים כמעין אח בוגר לילדי כיתה א' וב' בתחילת דרכם בבית הספר ויש להם חלק חשוב בתהליכי הקליטה וההסתגלות שלהם לבית הספר. לחונכים ולחניכים תהיה שעת מפגש קבועה במערכת בה יוכלו לשחק, לדבר, ליצור ולבלות יחד. לאורך השנה צפויות מספר פעילויות משותפות וכייפיות לכולם אותן יובילו ויתכננו החונכים הבוגרים .

דרישות השיעור: נוכחות קבועה והשתתפות.

ילדי/ות א-ב, ה-ו

שעה בשבוע

אני, אתה…אנחנו

מאיה ענבר הוד

במהלך השנה נפתח כשירות רגשית-חברתית של התלמידים, וחיזוק יכולתם להתמודד עם מצבי חיים שונים. במהלך השיעור נשוחח, נשחק, ניצור ונעסוק בנושאים מגוונים כגון: שינויים ומעברים, המעבר לבית הספר מהגן, הכרות עם עצמי ועם האחר, חברות, משפחה,רגשות, פתרון בעיות ועוד.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה והבאת ציוד

ציוד נדרש: מחברת חלקה וקלמר

ילדי/ות כיתה א

שעה בשבוע

אווטאר

יובל בוחבוט

אש אוויר מים אדמה. אלו ארבעת היסודות מהם מורכב כל הקיום; גם מה שמסביבנו וגם מה שבתוכנו. בשיעור נקבל השראה גם דרך צפייה בסדרה "אווטאר אנג" וגם נלמד איך לרתום את הכוח של "שפת היסודות" להבנה, לזיהוי ולפיענוח של סיטואציות ושל עצמנו ובכך לנהל את פנימיותנו ביתר קלות.

הציוד הנדרש: קלמר ומחברת

דרישות השיעור: השתתפות פעילה

החטיבה היסודית: כיתות ד'- ו'

החטיבה היסודית מונה השנה 48 ילדים וילדות, בגילאים 9 עד 12. במוקד העיסוק שלנו השנה יהיו התחום החברתי-רגשי לצד הלמידה לגווניה: הלמידה האקדמית, הלמידה המעשית והלמידה המזדמנת מתוך החיים בבית הספר. העוגן הראשון ללמידה החברתית בחטיבה הם מפגשי הבוקר אשר יתקיימו השנה ארבע פעמים בשבוע, ויתחילו בשעה 8:10. החטיבה חולקה לשלוש קבוצות מפגש, תוך מחשבה על הצרכים ההתפתחותיים והרגשיים של הילדים בגילאים השונים, ובשלבי ההתפתחות האישיים שלהם. תכני העבודה של הקבוצות ייגזרו מהצרכים של הילדים המרכיבים אותן. המשך היום של הילדים נקבע על פי מערכת השעות האישית שירכיבו לעצמם, אשר יכולה להיות מורכבת מהשתתפות בשיעורים, קבוצות למידה שתתארגנה במהלך השנה מתוך יוזמות של ילדים, צוות והורים, זמן פנאי, למידה עצמאית, משחק חברתי, עבודה במרכזים, פעילות בוועדות בית הספר ועוד יוזמות אישיות. לכל ילד וילדה יהיה חונך או חונכת אישית אשר ילוו אותו בתהליכי הצמיחה שלו בבית הספר ויהוו כתובת מקשרת עבור הילד, המורים המקצועיים, וכמובן: ההורים.

יום הלימודים מסתיים בשעה 13:35 ולאחריו מתקיים צהרון.

כדי לאפשר לילדים ימים נעימים ופוריים בבית הספר, אנו משקיעים מחשבה ועבודה רבה בליווי הילדים ובבנייה וארגון תכניות הלימודים והסביבה הפיזית של בית הספר. השנה, לשמחתנו, יהיו מגוון רחב יותר של שיעורים בחטיבה היסודית לצד בית חטיבה נעים לשהות בו בהפסקות ובשעות פנויות.

אנו פונות אליכם ההורים, בתור השותפים שלנו בצמיחת הילדים שלכם להקל עליהם על ידי הקפדה על: הגעה ואיסוף בזמן, עזרה בארגון הציוד, ארוחת עשר אהובה על הילד ובכמות מספקת, הבעת התעניינות שוטפת ושמירה על קשר עם בית הספר. ייתכן כי דברים אלו נשמעים טריוויאליים, אולם כל אחד מהם, כאשר הוא חסר, מקשה על הילד להיות פנוי ללמידה מכל סוג שהיא.

מאחלים לכולנו שנה מרגשת ופורייה

http://previews.123rf.com/images/yuyuyi/yuyuyi1210/yuyuyi121000051/15821769-Children-Jumping-Stock-Vector-children-kids-happy.jpgאופירה, אוראל, מיכל ומיקי

שיעורי החטיבה היסודית

אשכול שם השיעור תיאור השיעור למי מיועד? ותדירות השיעור
חינוך גופני, תנועה, גוף נפש ועוד… הלוחם השלו

יובל בוחבוט

בשיעור נתאמן ונתרגל טכניקות שונות מאומנות הלחימה טאקוונדו. נלמד על מהותו של הלוחם השלו דרך מספר עקרונות (נוכחות, מיקוד בדרך, כבוד ועוד). כל זה דרך הרבה משחקים וכיף, בתוך מסגרת ערכית של אומנות לחימה.

הציוד הנדרש: בגדים נוחים לאימון גופני.

ילדי וילדות החטיבה היסודית

שעה בשבוע

צ'י קונג

יובל בוחבוט

צ'י- אנרגיית החיים האוניברסאלית הזורמת בגוף. קונג- עבודה או טיפוח. צירוף המילים צ'י קונג משמעו תרגילי אנרגיה, שמטרתם הזרמת אנרגיית החיים הפנימית של הגוף, איזונה והמרצתה. אפשר לתרגם זאת גם כ"שליטה באנרגיה הנעה בגופנו". בשיעור נעים מחוץ לכיתת לימוד, נתרגל תנועה ונשימה, נלמד לתעל את האנרגיה שלנו ובעזרתה נלמד לפתח את העוצמה הפנימית, המיקוד, היציבה, האיזון ושיווי המשקל שלנו, נשכלל את היכולת התנועתית שלנו ועוד..

הציוד הנדרש: בגדים נוחים לאימון גופני

ילדי א-ט

שעה בשבוע

בדרך הקשב

יובל בוחבוט

בעבודה תהליכית נעסוק במפגשים בערכים ונושאים שונים דרך מעגלי החיים שלנו (העצמי, משפחה, חברה, טבע ובע"ח). נפתח כל מפגש בסדרת תרגילים בתנועה ובישיבה לתרגול יכולות הקשב שלנו לעצמנו ולסביבה עם הנחייה ומוסיקה מתאימה. נמשיך בפעילות כייפית וחוייתית בקבוצה שבה נעסוק בערך שילווה אותנו במהלך החודש, דרך מגוון פעילויות: תנועה, משחק, התבוננות, יצירה, תאטרון, סיפורים ועוד…להעצמת ידע, מיומנויות וערכים לחיים דרך קשב, שמחה וחמלה. החוג מתקיים במסגרת היוזמה החברתית 'בדרך הקשב', בה אנשי ונשות חינוך והדרכה פועלים יחד כקהילת הדרכה להעצמה של ידע, ערכים ומיומנויות דרך קשב, שמחה וחמלה.

דרישות השיעור: השתתפות פעילה.

לילדי ב-ד

שעה בשבוע

כדורסל

טלי קסורלה

שיעור כדורסל הינו שיעור שיילמד תוך כדי משחק. דרך משחקונים שונים הלומדים ילמדו את מיומנויות המשחק וחוקי המשחק. אין צורך בידע או התנסות מוקדמת בכדורסל, השיעור מיועד לבנים ובנות, וההתקמדות תהיה בהתאם לקצב הלומדים.

תכנים עיקריים: לימוד מיומנויות בסיס בכדורסל: כדרור, צעד וחצי, תפיסה, מסירת חזה, כתף, 2/3, קליעה לסל, לימוד תנועות ללא כדור.

לימוד משחקוני הכנה: משחקוני תופסת, משחקוני מסירה, משחקוני יתרון מספרי.

לימוד חוקי המשחק המלא: צעדים, דאבל, עבירות אישיות, חוק שמירה מהחצי, שמירה אישית, ניקוד המשחק וחוקי מזכירות המשחק.

התמודדות עם הפסד/ נצחון קבוצתי או אישי. כיצד אני משחק, משתף אחרים, התגייסות למען מטרה קבוצתית.

דרישות: התמדה בהגעה לשיעורים

הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים)

לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

תוצאת תמונה עבור כדורסל

נעים ונהנים (חנ"ג)

טלי קסורלה

חינוך גופני הוא שיעור שמטרתו לשמר את אהבת התנועה הטבעית של ילדים וילדות דרך המשחק השיתופי. דרך המשחק התלמידים יפתחו וישפרו מיומנויות ספורטיביות שונות ליישום בהווה ובעתיד. התלמידים יירכשו מיומנויות קוגנטיביות, חברתיות ורגשיות בפעילות. הכרה בכושר הגופני כמרכיב חיוני לשיפור איכות החיים. פיתוח יצירה בתחומי התנועה ועידוד תלמידים לבחור בחינוך גופני בהמשך.

דרישות: התמדה בהגעה לשיעורים, הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים), לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור.

תכנים עיקריים: לימוד משחקי כדור: כדורשת, כדורסל, כדורגל, כדוריד.

לימוד משחקי נופש ומשחקים של פעם: בית-שדה, משחקי מחבט, מחניים, רוגבי, דגלים, תופסות.

אתלטיקה קלה: ריצת 60 מ', ריצת 600 מ', קפיצה לרוחק, קפיצה לגובה

התעמלות: גלגולים, עמידת ידיים, גלגל, קפיצות, תרגילי קישור.

ריקודי עם ואירובי בסיסי.

הילדים יכירו את מערכת השלד שריר ברמה בסיסית, לימוד עבודה נכונה עם הקשבה לגוף בדגש על יציבה נכונה, מתיחות וחיזוק.

ילדי חטיבה יסודית

שעה בשבוע (ניתן ללמוד פעמיים בשבוע)

הזמנה לתנועה

טלי קסורלה

שיעור תנועה הינו שיעור בו נחקור תנועה במרחב. אופן הלימוד הינו חוויתי, הלומדים יתנסו במגוון רחב של תנועות ותרגילים מונחים בסגנון חופשי. מטרת השיעור לבסס בטחון של הלומדים בתנועה ובגוף, תוך הנאה ויצירה.

תכנים עיקריים: תנועה במרחב, תרגילים תנועתיים עם מוזיקה, לימוד צעדי אירובי בסיסיים, לימוד מקצבים, לימוד תנוחות יוגה ותרגילי פילאטיס בסיסיות. תרגיל תנועה עם אביזרים שונים. ריקודי שורות, ריקודי עם, ריקודי זוגות, אימפורביזציה מחול מודרני.

ביסוס בטחון בתנועה ובגוף, תנועה בשטף, רציפות של תנועה, תנועה וקצב, הנאה מתנועה.

דרישות: התמדה בהגעה לשיעורים, הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים).

לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

תוצאת תמונה עבור תנועה

אומנויות אומנות פוגשת מציאות

איילת גלעד

מועדים וחגים, עונות השנה ואירועים בלוח השנה ובלב פנימה ימלאו את חלל סדנת האמנות. נתייחס למה שקורה לנו וסביבנו בדרך יצירתית, בחומרים וטכניקות עבודה שונות. בשיעור נפתח את החשיבה היוצרת ואת דרכי ההבעה האמנותית, נכיר חומרים מגוונים ואמנים מרגשים, נטפח את הדמיון וניתן לו לפרוש כנפיים.

דרישות: נוכחות קבועה, השתתפות פעילה וקשובה לעצמי, לזולת ולסביבה.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

מרכז אומנות

מיקי ברדה/איילת גלעד

מרכז אמנות פתוח מספר שעות בשבוע ומעמיד לרשות התלמידים את סדנת האמנות. סדנת האמנות הינה מרחב יצירה עשיר ומזמין. הסדנה הפתוחה מיועדת לכלל ילדי מרחב. יחד נכיר את החומרים השונים ודרכי העבודה בהם, ונצא למסע עצמאי על כנפי הדמיון והיצירתיות. הסדנה היא המקום בו הדגדוג באצבעות, הרגשות שבלב והמחשבות יהפכו לרעיון, ויתממשו ביצירה. בסדנה תינתן תמיכה רעיונית וחומרית תוך דיאלוג ולמידה הדדית בין כל המשתתפים.

דרישות: שמירה על כללי העבודה בסדנה.

ציוד: דמיון, יצירתיות, סקרנות, דגדוג באצבעות והתרגשות בלב.

יצירה שמחה!

לילדי/ות א-ט
קומיקס

אוראל קמחי

במהלך השנה הקרובה נלמד יחד אודות הקומיקס. נשאל שאלות כמו האם יש הבדל בין קריקטורה לקומיקס? האם קומיקס הוא ילדותי ולא רציני? האם הקומיקס יכול לעסוק גם בנושאים רציניים? במהלך הקורס נלמד את תורת הקומיקס, ננתח את סוג האמנות הזה, ונבין יחד מה מיוחד בו. כמו כן, נלמד כיצד ליצור קומיקס באמצעות כלים בסיסיים ומתקדמים סביב נושאים שונים.

דרישות- יצירתיות, אהבה לציור וחוש הומור.

לילדי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

תמונה קשורה

מלאכות מסביב לעולם

איילת גלעד

יחד נצא למסע עולמי בין תרבויות, ובו נפגוש מלאכות שונות ומגוונות כמו אריגה, הכנת נייר, עיסת נייר, עבודה בחומרי טבע וחומרים בשימוש חוזר. נתנסה במגוון חומרים וטכניקות, ונלמד כיצד מלאכות רבות מעשירות את עולם היצירה והאמנות שלנו ושל אמנים בעולם.

דרישות: נוכחות קבועה והשתתפות פעילה, תוך שמירה על כללי העבודה בסדנה.

ציוד: ידיים עובדות, ראש חושב ולב אוהב.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

מדע, טכנולוגיה, אקולוגיה, מחשבים צפרות

הילה לרנאו

בשיעורים נצא להתבונן בציפורים במקומות שונים סביב בית הספר, נלמד להכיר אותן לפי מראה וקול, נשאל שאלות על ההתנהגות שלהן ובקבוצות של 2-3 נחקור בתצפיות ובספריות ונחפש תשובות. בהמשך השנה נחשוב ונפעל בכדי להפוך את גינת בית הספר למזמינת ציפורים ובעלי חיים נוספים…

השעור מיועד לכל מי שאוהבים ציפורים, ויכול לשבת בשקט 15-20 דקות! (אחרת- הציפורים עפות…). את השיעורים ילוו דפי עבודה. במהלך השנה נצא למספר סיורים.

יש להגיע לשיעורים עם נעלים סגורות, כובע, מים וכלי כתיבה.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

תוצאת תמונה עבור ציפורים ציור

משנים את האקלים

הילה לרנאו

נתחיל בשאלה מה זה אקלים? מה זה מזג אוויר? נבדוק איך האקלים משפיע עלינו והאם אנחנו יכולים להשפיע עליו…

נלמד על חשיבות העצים למערכת האקולוגית ונצא לטעת עצים!

השיעור יידרוש התמודדות עם משימות כתיבה וקריאה. את השיעורים ילוו דפי עבודה.

מדי פעם יינתנו שיעורי בית, ובמהלך השנה התלמידים ילמדו ויתבקשו להכין פרוייקט אישי.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

מוק (mooc)

מיכל ליברמן ספקטר

הלמידה תתבצע במסגרת קבוצתית, בלמידה משותפת. נבחר קורס און ליין על פי קריטריונים שמתאימים למי שבחרו בשיעור, ונלמד אותו יחד.

נשלב עבודה יחידנית עם עבודה קבוצתית. כל אחד/ת יהיה/תהיה אחראי/ת לצפות בשעורי הקורס און ליין בזמנו/ה החופשי בין השעורים. בנוסף, כל אחד/ת יהיה/תהיה שייך/ת לקבוצה אשר תהיה אחראית על חלקים מסוימים בשיעור. בזמן המפגשים המשותפים בכיתה, חברי הקבוצה יעברו על הנושאים והתכנים שנלמדו בשעורים שנצפו בבית. חברי הקבוצה יהיו אחראים לחזק את הלמידה על ידי הצגת דגשים, להרחיב וללמד חלקים שלא הובנו, ובכך להכין את כולם לשלב הבא של הקורס. בשיעור זה האחריות היא קולקטיבית בלמידת התכנים של הקורס.

לתלמידי/ות ו-ט

שעתיים בשבוע

מחשבים לממשיכים

שני דהן

בשיעור זה נלמד על חשיבה לוגית ובסיסי התיכנות הויזואלי בעזרת סקראצ’. נלמד על תוכנות מחשב מסובכות יותר כמו תוכנות עריכת סירטונים, נצלם סירטונים ונערוך אותם. לילדי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

תמונה שווה אלף סיפורים

אוראל קמחי

לכולנו יש בבית תמונות שחור לבן ישנות, שמספרות סיפורים מדהימים של המשפחות שלנו. הבעיה עם התמונות האלו היא שמרוב שהן הרוסות וקרועות הן לאט לאט מתפוררות ונעלמות… במהלך השנה הקרובה נלמד איך אפשר להציל את התמונות האלו באמצעות הפוטושופ, לתקן את הקרעים והנזקים ואפילו לצבוע אותן ולהחזיר אותן לחיים! כל תלמיד שייקח חלק בקורס יבנה במהלך השנה אלבום משפחתי שייספר את סיפורה של משפחתו.

דרישות- ידע בסיסי, גישה למחשבים וסבלנות.

לילדי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

ירוק עולה

אופירה ארכוני

נזרע, ננביט ונשתול ירקות חורף למאכל ופרחים לעיניים. ננכש, נשקה, נעדור, נשקה, נקלטר, נשקה, נעשב, נשקה, נחפה ונשקה. נאכל את הירקות, ונתחיל מהתחלה עם ירקות קיץ. תוך כדי נכיר את חלקי הצמח, ניצול ידידותי של מים ואדמה ומהו אורח חיים מקיים, ונעשה שימוש חוזר בחומרים.

למי שאין לה/לו ולמי שיש לה ידע ונסיון.

דרישות השיעור: נוכחות בכל שיעור, נעליים סגורות, הקפדה על כללי הבטיחות, נכונות לעבוד ולגעת באדמה ונכונות לעבודה עצמאית ולעבודה בצוות.

לתלמידי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

עברית,

אוריינות,

כתיבה ורבי מלל

חיות וחיוכים (עברית)

יעל פלג

תוצאת תמונה עבור בעלי חיים ציור

בשיעור זה נצא למסע מרתק בעקבות חיות. נקרא, נחקור, נשאל שאלות ונעמיק את הידע שלנו בתחום. נלמד באמצעים שונים, כגון: סיפורת, שירה, משלים, שירים, סרטונים, משחקים ועוד. נעבוד עם סוגות שונות של טקסטים בנושא (שיר, מידע, סיפור), נרכוש ידע, מיומנויות ואסטרטגיות שונות בתחום השפה.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

הציוד הנדרש: מחברת גדולה A4 שורה, ספירלה, קלסר חצי שקוף+ 10 ניילוניות, קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, דבק סטיק, מספריים, טושים ו- 2 מרקרים.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

מסע בעולם (עברית)

יעל פלג

נפתח חלון אל עולמות זרים ורחוקים, עם ראייה על השונה ועל הדומה בין ילדי העולם. נכיר מוסיקה, תרבויות ומנהגים של עמים שונים, נאתר את המקומות במפות העולם, נחקור ונגלה דברים מעניינים. נעבוד עם סוגות שונות של טקסטים בנושא, נרכוש ידע, מיומנויות ואסטרטגיות שונות בתחום השפה.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

הציוד הנדרש: מחברת גדולה A4 שורה, ספירלה, קלסר חצי שקוף+ 10 ניילוניות, קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, דבק סטיק, מספריים, טושים ו- 2 מרקרים.

לילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

בטבע שלי (עברית)

יעל פלג

בשיעור זה נכיר אזורים שונים בארץ עפ"י אפיונים ייחודיים לכל אזור ואזור. בעיקר סביב הנוף והטבע המאפיינים אותו. נשמע חוויות וסיפורים אישיים, נצא אל הטבע, נחקור, נלמד, נכתוב, נצלם ונצייר. במהלך השנה נלמד את השלבים לכתיבת חוויה ואז תעבור בין הילדים "מחברת מטיילת" ובה הם יכתבו חוויות על טיולים שונים בארץ. נלמד באמצעים שונים כגון: סיפור, שיר, קטעי מידע, סרטונים, מוסיקה ועוד. נרכוש ידע, מיומנויות ואסטרטגיות שונות בתחום השפה.

דרישות השיעור: רצון טוב, שיתוף פעולה, התייחסות מכבדת, הבאת הציוד, עבודה בכיתה והכנת שיעורי בית.

הציוד הנדרש: מחברת גדולה A4 שורה, ספירלה, קלסר חצי שקוף+ 10 ניילוניות, קלמר מאובזר ובו: 3 עפרונות מחודדים, מחק, מחדד עם מיכל, דבק סטיק, מספריים, טושים ו- 2 מרקרים.

לילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

תנ"ך בקומיקס

מיכל ליברמן ספקטר

נלמד פרקים נבחרים בתנ"ך באמצעות קומיקס.

נתחיל בשאלת השאלה מה קשור קריאת התנ"ך אלי ולחיים שלי? נקרא קומיקס של סיפורים ופרקים מהתנ"ך. נקרא דעות והערות על סיפורים אלו שכותבים ומספרים אמנים, סופרים, עיתונאים והוגים מנקודת מבטם האישית. נכתוב קומיקס וכרזות משלנו לסיפורים שנבחר ונציג אותם מנקודת מבט שלנו.

לילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

תמונה קשורה טיסה על מטאטא

אופירה ארכוני

נקרא סיפורים אודות מכשפים ומכשפות, ונכתוב על הקסם שבכישוף- רשמים, חוויות מהדמויות, מהעלילה וגם מהפחד ומהאפשרויות המופלאות שהעולם הזה מציע לנו.

דרישות השיעור: השתתפות קבועה ופעילה, הכנת שיעורי בית.

ציוד נדרש: קלסר עם ניילוניות, דפדפת שורות ושרביט קסמים. או עט…

לילדי/ות חטיבה יסודית

שעה בשבוע

היה היה (היסטוריה)

אוראל קמחי

מלכות מלכים ערמומיים, נסיכים ונסיכות יפות, לוחמים ולוחמות אמיצות, קרבות אדירים, תככים ומזימות. זה לא תיאור של סרט אקשן או סידרה מגניבה, אלא תיאור אמיתי של ההיסטוריה!! הסיפור הזה מסביר איך בני אדם הגיעו למדינות בהן הם גרים עד היום, למה הם מדברים. את השפות שלהם, מסביר את הטעויות ואת ההחלטות הנכונות שמנהיגים ואנשים פשוטים עשו. במהלך השנים ומסביר איך כל זה משפיע עלינו עד היום. מי שיודע את ההיסטוריה יכול להבין את ההווה טוב יותר ולתכנן את העתיד עוד יותר טוב.

דרישות- סקרנות, אהבה לסיפורים טובים וראש פתוח.

ילדי/ות חטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

קיר התהילה (היסטוריה)

אוראל קמחי

כל כך הרבה אנשים חיו בעולם מאז שבני האדם הופיעו.. אבל רק מעטים מהם באמת הצליחו להשפיע ולהשאיר חותם אמיתי על עולמנו. הם עשו זאת באמצעות רעיונות, נאומים, כתיבת ספרים, נאומים ומהפכות. במהלך השנה נחקור ונכיר חלק מהדמויות הללו לעומק. כל אחד ממשתתפי הקורס יבחר דמויות שהשפיעו עליו במיוחד, יכיר אותן לעומק ויכיר אותן גם לשאר הילדים.

דרישות- סקרנות, גילוי עניין ברעיונות ואישים שונים, יצירתיות ומקוריות.

ילדי/ות כיתה ו' וילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

חשבון חשבון 5

טל יוגב

נצלול אל עולם השברים ונלמד על השברים הפשוטים והעשרוניים. נרחיב את הידע שלנו במספרים הטבעיים ונעסוק בחקר נתונים. בהנדסה נלמד על המצולעים ונעסוק במדידות ובשטחים. במהלך השיעור נפתור חידות, נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי, נערוך דיונים ונשחק במשחקים. נכתוב ונתרגל במחברת, בדפי עבודה ובחוברת.
דרישות השיעור: ראש פתוח, עבודה בכיתה תוך כדי שיתוף פעולה, הכנת שיעורי בית והתייחסות מכבדת.
ציוד נדרש: מחברת חשבון משובצת, קלמר הכולל: עפרון, מחדד, מחק, 3 צבעים וסרגל.
מי שסיימו את חשבון 4

שלוש שעות בשבוע

תוצאת תמונה עבור שברים חשבון 6

ערן מור

למה בכלל ללמוד חשבון? איך זה יעזור לנו בחיים? האם זה רלוונטי לחיי היום יום שלנו? אלו השאלות שנחזור ונשאל במהלך השיעורים שלנו השנה. גם כשנתמודד עם תרגילים ובעיות נזכיר לעצמנו שבסופו של דבר, המטרה היא לחבר את הדברים שנלמדים בצורה טכנית למציאות שלנו.

לכן, תוך כדי שנעסוק בנושאים שונים: ארבע פעולות החשבון בשברים פשוטים ועשרוניים, אחוזים, יחס, בעיות אינטגרטיביות, חקר וייצוג נתונים, גופים ומדידות, ייעשה מאמץ להבין היכן אנחנו פוגשים את הנושאים הללו מחוץ לכיתה.

תוך כדי הלמידה נשחק, נמציא שאלות וחידות, נעבוד יחד ולבד, ונלמד, בסופו של דבר, לאהוב חשבון. נכיר קצת את ההיסטוריה של המתמטיקה, מתמטיקאים שונים, ונדאג לחבר בין המתמטיקה לתחומי דעת נוספים.

דרישות: הגעה קבועה, השתתפות פעילה, הכנת שיעורי בית, משימות קבוצתיות, פרוייקט אישי.

ציוד: מחברת חשבון בגודל 4A, קלמר ובו עפרון, מחדד, מחק, סרגל.

ספר לימוד: כשרים והקשרים לכיתה ו.

מי שסיימו את שיעור חשבון 5

שלוש שעות בשבוע

אנגלית אנגלית 3

מיכל ספקטר ליברמן

נשחק משחקים, נשיר שירים ונמחיז כדי להעשיר את אוצר המילים וללמוד משפטי שיחה. בתחילת השנה נעשה חזרה וחיזוק של האותיות והצלילים שלהם. בהמשך נלמד לקרוא ולכתוב מילים נוספות ונקרא סיפורים קצרים באנגלית. מי ששולטים בנושאים שנלמדו באנגלית 2

שלוש שעות בשבוע

אנגלית 4

מיכל ספקטר ליברמן

נקרא סיפורים נלמד שירים ונמחיז ותוך כדי כך נרחיב את אוצר המילים. נבחר תחומי פעילות בבית הספר נתאמן בדיבור והקשבה קריאה וכתיבה באנגלית בנושאים אלו. מי ששולטים בנושאים שנלמדו באנגלית 3

שלוש שעות בשבוע

אנגלית 5

מיכל ספקטר ליברמן

נקרא סיפורים מורכבים בתחומי ענין רחבים יותר, נמחיז ונתאמן בדיבור והקשבה באנגלית. נבחר תחומי פעילות בבית הספר תוך כדי הפעילויות השונות נרחיב את אוצר המילים, ונחזק את הקריאה והכתיבה באנגלית. מי ששולטים בנושאים שנלמדו באנגלית 4

שלוש שעות בשבוע

רב תחומי ועוד… ברידג' למתחילים

אורנה גל

משחק הברידג' הוא משחק חברתי, אסטרטגי מאתגר ומרתק המוכר כספורט מתחום החשיבה שבו ישראל נחשבת מעצמת ברידג' עולמית עם אלופי עולם ואלופי אירופה.

במהלך השנה נפתח מיומנויות חשיבה, זיכרון, נלמד לתכנן וכמו כן נגביר את כושר הריכוז באמצעות משחק מהנה ומחדד מחשבה. כמו כן, במהלך השנה, משתתפי השיעור יוכלו להשתתף במגוון תחרויות, המיוחדת בהם אליפות בתי הספר השנתית בה יוכלו לייצג את בית הספר.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה

ציוד נדרש: קלסר

ילדי/ותחטיבה יסודית

שעתיים בשבוע

ילדים חונכים ילדים

מאיה ענבר הוד

במסגרת המפגש יחנכו ילדים מכיתות ה' וו' את ילדי כיתות א' וב'. הילדים הבוגרים משמשים כמעין אח בוגר לילדי כיתה א' וב' בתחילת דרכם בבית הספר ויש להם חלק חשוב בתהליכי הקליטה וההסתגלות שלהם לבית הספר. לחונכים ולחניכים תהיה שעת מפגש קבועה במערכת בה יוכלו לשחק, לדבר, ליצור ולבלות יחד. לאורך השנה צפויות מספר פעילויות משותפות וכייפיות לכולם אותן יובילו ויתכננו החונכים הבוגרים .

דרישות השיעור: נוכחות קבועה והשתתפות

ילדי/ות א-ב, ה-ו

שעה בשבוע

סדנת בנות ו'

מאיה ענבר הוד

בסדנת בנות נאפשר את המקום לדבר, לשאול ולחשוב יחד על הדברים שמעניינים אותנו הבנות. יחד נבין מה זה אומר להיות נערה במאה ה-21.נכיר נשים ששינו ושברו מוסכמות לאורך ההיסטוריה ונעסוק בנושאים מגוונים כגון חברות, גיל ההתבגרות,דימוי עצמי ועוד… בנוסף, סדנא זו מזמינה אתכן הבנות להעלות את הנושאים והסוגיות שמעניינות אתכן ויחד נבנה סדנא שתעסוק בנושאים הרלוונטיים ביותר עבורכן.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה והשתתפות.

לילדות כיתה ו'

שעה בשבוע

סדנת בנים ו'

יובל בוחבוט

בני כיתה ו' מוזמנים למפגשים של משחק, שיחה, שיתוף, למידה ועבודת צוות, תוך התמודדות עם אתגרים שעולים מחיי המתבגרים בעידן שלנו. נבדוק יחד האם תהליך ההתבגרות גם יכול להיות כייפי ?

דרישות השיעור: נוכחות והשתתפות

לילדי כיתה ו'

שעה בשבוע

סדנה נודדת

מיקי ברדה

כמו בשנים הקודמות, נמשיך לטייל, לחקור ולגלות את נפלאות הסביבה הקרובה שלנו. סדנה נודדת הינו שיעור של שלוש שעות, כשהשנה, הסדנה תהיה גם הזדמנות למשחקים קבוצתיים, פעילויות ומשימות מאתגרות ומפגשים יוצאי דופן עם החי, הצומח, הדומם וכן- גם עם האדם. בשיעור נחווה נושאים שנפגוש גם בשיעורים אחרים, כמו מדעים, אמנות ועוד, כפי שהם קיימים סביבנו.

הציוד הנדרש: כובע, נעליים סגורות, תיק קטן ונוח, בקבוק מים.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, עמידה בכללי השיעור והבאת ציוד.

ילדי/ות ד-ט

שלוש שעות בשבוע

החטיבה הבוגרת – כיתות ז'-ט'

ברוכים/ות הבאים/ות לחטיבה הבוגרת!

אנחנו שמחות ונרגשות לפתוח את השנה עם 29 ילדי וילדות ז', ח', ט' בחטיבה.

השנה החלטנו לשים דגש על ערכים ומיומנויות כמו אחריות, ניהול קונפליקטים, ספורטיביות, דוגמה אישית, נתינה, מעורבות חברתית, אהבת הארץ, עבודת צוות ובטיחות ברשת. בכל חודש נתמקד באחד מערכים אלה.

מפגשי הבוקר יתקיימו בימים א', ג' ו- ה', כאשר ביום ג' המפגש יוקדש לאספות חטיבה, בהן נדון ונקבע חוקים להתנהלות בחטיבה, או למפגשים לפי תוכן, בהם הילדים יבחרו באחד משני תכנים שנציע. בימי א' ו- ה', המפגשים יהיו קבוצתיים.

אנחנו רואות חשיבות גדולה בקיום מפגשים משמעותיים על מנת לקדם מעורבות חברתית, מודעות עצמית וגיבוש בקרב ילדי החטיבה.
נשים דגש השנה על הגעה סדירה ובזמן של הילדים למפגשי הבוקר.

קבוצות המפגש הן רב גילאיות, כאשר בנוסף, לילדי כיתה ט', מוצע במערכת שיעור שמתמקד בתהליך המעבר לתיכון.

בהיבט הלימודי, אנחנו רואות במעבר לחטיבה הבוגרת הזדמנות להתפתחות משמעותית של הילדים ולכן הדרישות מהם בשיעורים עולות בהתאם.

אנחנו מזמינות אתכם לפנות אלינו בכל עניין ומאחלות לכולנו שנה טובה ומוצלחת!

טליה וענת, חונכות החטיבה הבוגרת.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwlwJqRx3B9-qIn80xqfhX-RsyOQ1Nftcm7FZZyjC2m4lU3Uuw

שיעורי החטיבה הבוגרת

אשכול שם השיעור ומי מלמד? תאור השיעור למי מיועד? ותדירות השיעור
חינוך גופני, גוף- נפש, תנועה ועוד… משחקים חזקים (חנ"ג)

טלי קסורלה

חינוך גופני הוא שיעור שמטרתו לשמר את אהבת התנועה הטבעית של ילדים וילדות דרך המשחק השיתופי. דרך המשחק התלמידים יפתחו וישפרו מיומנויות ספורטיביות שונות ליישום בהווה ובעתיד. התלמידים יירכשו מיומנויות קוגנטיביות, חברתיות ורגשיות בפעילות. הכרה בכושר הגופני כמרכיב חיוני לשיפור איכות החיים. פיתוח יצירה בתחומי התנועה ועידוד תלמידים לבחור בחינוך גופני בהמשך.

תכנים עיקריים:

פיתוח מרכיבי כושר גופני: סבולת לב-ריאה, סבולת אנאירובית, כח, גמישות, שיווי משקל, קאוארדינצית עין-יד, עין-רגל.

אתלטיקה קלה: ריצת 60 מ', ריצת 2 ק"מ, קפיצה לרוחק, קפיצה לגובה.

לימוד משחקי כדור: כדורעף, כדורגל, כדורסל, כדוריד.

משחקי נופש: משחקי מחבט, בית-שדה, רוגבי, פוטבול, פריזבי.

משחקים של פעם: דגליים, מחניים.

התעמלות: עמידת ידיים, גלגול לפנים/ לאחור, עמידת ראש, עמידת נר, גלגל.

לימוד מהו אולימפיזם, מהם עקרונות והערכים עליהם מבוסס הרעיון האולימפי, היכרות עם הסמלים וההמנון האולימפי. ארגון יום אולימפי בבית הספר.

דרישות:

התמדה בהגעה לשיעורים

הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים)

לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור

ילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע (אפשר לקחת פעמיים בשבוע)

תוצאת תמונה עבור ריצה אנימציה אתלטיקה קלה

טלי קסורלה

אתלטיקה קלה הינו שיעור שילמד בגישת המשחק, תוך לימוד טכניקה נכונה. שיפור מיומנויות יסוד, לימוד מיומנויות מורכבות ואימונים בהן. ידע והבנה של מבנה הגוף ותפעולו, הבנת הטכניקות במקצועות השונים, ידע והבנה של חוקי התחרות.

תכנים עיקריים:

לימוד מיומנויות בסיסיות, ריצה נכונה, עבודה על קאורדינציית רגליים: עבודה בסולמות, לימוד סקיפינג נמוך/ גבוה (כריות אצבעות), הכרת רגל חזקה (דוחפת), לימוד זינוק גבוה/נמוך, ניתורים, שתי רגליים, רגל אחת, הכנה לקפיצה משולשת, קפיצה לרוחק, קפיצה לגובה, מספרת/ פוסברי. מרוצי שליחים.

לימוד ריצות קצרות: 4 שלבים, זינוק (נמוך), האצה, צבירת מהירות, האטה.

לימוד ריצות ארוכות: הכרת הגוף, שמירת קצב, ריצה טקטית.

זריקת כדור הוקי/ הדיפת כדור ברזל: לימוד טכניקה נכונה, עבודת רגליים ומותן נכונה.

הכרת חוקים של מקצים שונים, לימוד מדידה ושיפוט, ארגון ושיפוט תחרות בית ספר לשכבות הצעירות באתלטיקה קלה.

דרישות:

התמדה בהגעה לשיעורים

הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים)

לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור

ילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

כדורסל

טלי קסורלה

שיעור כדורסל הינו שיעור שילמד בגישת המשחק. דרך משחקונים שונים הלומדים ילמדו את מיומנויות המשחק וחוקי המשחק. אין צורך בידע או התנסות מוקדמת בכדורסל, השיעור מיועד לבנים ובנות וההתקמדות תהיה בהתאם לקצב הלומדים.

תכנים עיקריים:

לימוד מיומנויות: קליעה לסל, סיומות מגוונות, שינוי כיוון מסוגים שונים, מסירות חזה/ עלית וצידיות שונות, תנועות מגוונות של שחקן ללא כדור.

לימוד דרך משחקונים: משחקוני מסירות, משחקוני יתרון מספרי, משחק מלא.

לימוד חוקי המשחק המלא: צעדים, דאבל, עבירות אישיות/ קבוצתיות, שמירה אישית, ניקוד המשחק וחוקי מזכירות המשחק.

ארגון פעילות תחנות כדורסל לילדי א-ג (הכנה/ ניקוד ושיפוט התחנה)

ארגון טורניר כדורסל (סטריטבול) בית ספרי. (בניית החוקה, השיטה של הניקוד, הרכבת הקבוצות, שיפוט ומזכירות המשחקים).

דרישות:

התמדה בהגעה לשיעורים

הגעה בתלבושת וציוד ספורט (נעלי ספורט, בגדי ספורט, בקבוק מיים)

לקיחת חלק פעיל לאורך כל השיעור

ילדי/ות ז-ט

שעה בשבוע

צ'י קונג

יובל בוחבוט

צ'י- אנרגיית החיים האוניברסאלית והזורמת בגוף. קונג- היא עבודה או טיפוח. צירוף המילים צ'י קונג משמעו תרגילי אנרגיה, שמטרתם הזרמת אנרגיית החיים הפנימית של הגוף, איזונה והמרצתה. אפשר גם "לתרגם זאת כ"שליטה באנרגיה הנעה בגופנו". בשיעור נעים מחוץ לכיתה, נתרגל תנועה ונשימה, נלמד לתעל את האנרגיה שלנו ובעזרתה נלמד לפתח את העוצמה הפנימית, מיקוד, יציבה, איזון ושיווי משקל, נשכלל את היכולת התנועתית שלנו ועוד..

הציוד הנדרש: בגדים נוחים לאימון גופני

ילדי א-ט

שעה בשבוע

אומנויות חושבים ויוצרים אומנות

מיקי ברדה

"חושבים ויוצרים אמנות" הינו שיעור אמנות שכשמו כן הוא- נעבוד עם הראש, עם הלב, ועם הידיים. נכיר אמנים וזרמים באמנות, נכיר טכניקות עבודה בציור, פיסול, צילום, וידאו, מיצג ומיצב. נחשוב, נמציא, ונעבוד על פרויקטים אישיים וקבוצתיים (על פי בחירה), קצרים וארוכי טווח.

דרישות השיעור: השיעור מיועד לתלמידים הרוצים לחשוב וליצור אמנות באופן מעמיק. נדרשת נוכחות קבועה.

הציוד הנדרש: סקרנות, פתיחות ויכולת התמדה.

ילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

תוצאת תמונה עבור לצחוק צחוק זה עניין רציני (תאטרון)

אופירה ארכוני

סדנת תיאטרון קומי. נזהה מה מצחיק, נבחין בין הומור פיזי להומור מילולי, נתנסה בתרגילי משחק – גוף וקול, ניצור טיפוסים קומיים, נתאמן-נלטש-נחזור-נשפץ-נדייק, נעורר הזדהות, נצחיק ונצחק.

דרישות השיעור: נכונות לזוז, לעבוד בצוות, להיראות ולהישמע, להקשיב ולכבד. הכנת שיעורי בית: תרגילים מעשיים בזוגות ובשלשות מדי שבוע. הופעה לקראת סיום השנה בפני קהילת בית הספר.

ילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

מרכז אומנות

מיקי ברדה/איילת גלעד

מרכז אמנות פתוח מספר שעות בשבוע ומעמיד לרשות התלמידים את סדנת האמנות. סדנת האמנות הינה מרחב יצירה עשיר ומזמין. הסדנה הפתוחה מיועדת לכלל ילדי מרחב. יחד נכיר את החומרים השונים ודרכי העבודה בהם, ונצא למסע עצמאי על כנפי הדמיון והיצירתיות. הסדנה היא המקום בו הדגדוג באצבעות, הרגשות שבלב והמחשבות יהפכו לרעיון, ויתממשו ביצירה. בסדנה תינתן תמיכה רעיונית וחומרית תוך דיאלוג ולמידה הדדית בין כל המשתתפים.

דרישות: שמירה על כללי העבודה בסדנה.

ציוד: דמיון, יצירתיות, סקרנות, דגדוג באצבעות והתרגשות בלב.

יצירה שמחה!

ילדי/ות א-ט
DIY- Do it yourself

טליה פריד

מתי לאחרונה יצרתם לעצמכם מובייל, ארגז מעוצב או תחתית לסירים של אמא והכל מעשה ידיכם?? מי מכם שמחובר לצד היצירתי שבו ומעוניין לעבוד על פרויקטים מיוחדים ולמלא את בית והלב ביצירות מוזמן להגיע!! את העבודות נבחר מתוך עושר אינסופי של הצעות לפרויקטים השונים והתלמידים מוזמנים לחפש ולהציע פרויקטים שמעניינים אותם. בשיעור זה נשים דגש ונשתדל ליצור מחומרים טבעיים וממוחזרים.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, השתתפות פעילה ועזרה לזולת.

לילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

מדע, טכנולוגיה, מחשבים ותקשורת אנרגיה ודלקים

הילה לרנאו

מה זו אנרגיה? לאן היא 'מתגלגלת'? איך אנחנו מנצלים אותה? מה זה נפט, איך הוא נוצר, ועד כמה אנחנו תלויים בו? אומרים שהנפט מזהם את הסביבה, מה אנחנו יכולים לעשות? האם אפשר להתקיים בלעדיו?

דרישות:

הגעה בקביעות.

את השיעור ילוו דפי עבודה.

מדי פעם יינתנו שיעורי בית, ובמהלך השנה נשאף למצוא פתרונות מעשיים לבעיות שיידונו בשיעורים.

לילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

תוצאת תמונה עבור פנקייק, ציור מדע במטבח

הילה לרנאו

נתחיל בתערובות ותרכובות, ודרך תהליכי המסה ודיפוזיה, נעבור לחומצות ובסיסים, נלמד, נערוך ניסויים ונבשל: ביצים, אפיה, ויצור גבינות הם רק חלק מהנושאים שעליהם נדבר. לא נגביל את עצמנו רק לכימיה, ונדבר גם ביולוגיה…

לא בכל שיעור נבשל, ולכן לא מומלץ לבוא לשיעור רעבים!! 

ילדי חט"ב

שעתיים בשבוע

מוק (mooc)

מיכל ליברמן ספקטר

הלמידה תתבצע במסגרת קבוצתית, בלמידה משותפת. נבחר קורס און ליין על פי קריטריונים שמתאימים למי שבחרו בשיעור, ונלמד אותו יחד.

נשלב עבודה יחידנית עם עבודה קבוצתית. כל אחד/ת יהיה/תהיה אחראי/ת לצפות בשעורי הקורס און ליין בזמנו/ה החופשי בין השעורים. בנוסף, כל אחד/ת יהיה/תהיה שייך/ת לקבוצה אשר תהיה אחראית על חלקים מסוימים בשיעור. בזמן המפגשים המשותפים בכיתה, חברי הקבוצה יעברו על הנושאים והתכנים שנלמדו בשעורים שנצפו בבית. חברי הקבוצה יהיו אחראים לחזק את הלמידה על ידי הצגת דגשים, להרחיב וללמד חלקים שלא הובנו, ובכך להכין את כולם לשלב הבא של הקורס. בשיעור זה האחריות היא קולקטיבית בלמידת התכנים של הקורס.

לתלמידי ו-ט

שעתיים בשבוע

מחשבים למתקדמים

שני דהן

בשיעור זה נלמד תיכנות וכל תלמיד יכין לעצמו אתר פרטי עד סוף השנה. שיעור זה דורש ידע בסיסי באותיות באנגלית ותידרש מכל תלמיד השקעה רבה. לילדי/ות ה-ח

שעה בשבוע

תקשורת

איתי שמושקוביץ

עולם התקשורת עובר בשנים האחרונות טלטלות, בעקבות המעבר לצריכת תוכן באתרי אינטרנט, ברשתות חברתיות ובאתרי שיתוף וידיאו.

בשיעור נלמד על הפלטפורמות השונות הקיימות היום (בלוג, פייסבוק, טוויטר, אתר אינטרנט ועוד) וניצור תכנים עבורן.

ציוד נדרש: מכשיר סלולרי, כתובת אימייל

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, השתתפות פעילה, הכנת משימות מעבר לשעות השיעור

לילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

מתמטיקה אלגברה 1

ענת אלוני

נחלק את הלימודים לשני תחומים: באלגברה, נכיר משתנים, ביטויים אלגבריים והכללה של תופעות מספריות. בהמשך נפתור משוואות. בתחום המספרי, נרחיב את עולם המספרים ונוסיף את המספרים השליליים. במהלך השיעור נפתור חידות, נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי, נערוך דיונים ונשחק במשחקים. נכתוב ונתרגל הרבה במחברת ובחוברת .השיעור מורכב משלוש שעות שבועיות.

דרישות השיעור: ראש פתוח, עבודה רצינית בכיתה תוך כדי שיתוף פעולה, הכנת שיעורי בית והתייחסות מכבדת. הגשת תרגילים מסכמים.

ציוד נדרש: מחברת חשבון גדולה, קלמר הכולל: עפרון, מחדד, מחק, 3 צבעים וסרגל, חוברות "מתמטיקה משולבת" לכיתה ז' – חלק א' (סגולה), חלק ב' וחלק ג' – מסלול כחול.

מי שסיימו חשבון 6

שלוש שעות בשבוע

אלגברה 2

ענת אלוני

נחלק את הלימודים לשני תחומים: באלגברה, נכיר את הפונקציה הקווית ואת אי-השוויון. נעמיק בפתרון משוואות ממעלה ראשונה ונלמד לפתור מערכת של שתי משוואות. בעולם המספרים, נלמד על יחס, פרופורציה, קנה מידה ואחוזים. נלמד סטטיסטיקה והסתברות. במהלך השיעור נפתור חידות, נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי, נערוך דיונים ונשחק במשחקים .נכתוב ונתרגל הרבה במחברת ובחוברת. השיעור מורכב משלוש שעות שבועיות.

דרישות השיעור: ראש פתוח, עבודה רצינית בכיתה תוך כדי שיתוף פעולה, הכנת שיעורי בית והתייחסות מכבדת . הגשת תרגילים מסכמים.

ציוד נדרש: מחברת חשבון גדולה, קלמר הכולל: עפרון, מחדד, מחק, 3 צבעים וסרגל, חוברות "מתמטיקה משולבת" לכיתה ח' – חלק א' וחלק ב' – מסלול כחול.

מי שסיימו אלגברה 1/מתמטיקה 7

שלוש שעות בשבוע

אלגברה 3

ענת אלוני

נעמיק ונרחיב בנושא החזקות, שורשים ריבועיים והסתברות. נלמד את הטכניקה האלגברית לחקר תופעות מספריות ופתרון משוואות ריבועיות וכן נחקור את הפונקציה הריבועית ותכונותיה. במהלך השיעור נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי, נערוך דיונים ונשחק במשחקים. נכתוב ונתרגל הרבה במחברת ובחוברת. נלמד לעבוד עם דף נוסחאות. השיעור מורכב משלוש שעות שבועיות.

דרישות השיעור: ראש פתוח, עבודה רצינית בכיתה תוך כדי שיתוף פעולה, הכנת שיעורי בית והתייחסות מכבדת . הגשת תרגילים מסכמים. נלמד לעבוד עם דף נוסחאות.

ציוד נדרש: מחברת חשבון גדולה, קלמר הכולל: עפרון, מחדד, מחק, 3 צבעים וסרגל, חוברות "מתמטיקה משולבת" לכיתה ט' – חלק א' וחלק ב' – מסלול כחול.

מי שסיימו אלגברה 2/מתמטיקה 8

שלוש שעות בשבוע

גיאומטריה

ענת אלוני

נלמד להוכיח משפטים על ידי מיומנויות היסק המושתתות על הנחות יסוד והגדרות. נלמד ונעמיק בנושאי חפיפת משולשים, דמיון משולשים ומשפט פיתגורס. נעמיק במשולשים ובמשפחת המרובעים. במהלך השיעור נשרטט, נבחן נתונים, נחשוב בצורה לוגית, נשאל שאלות, נעבוד בצוות ובאופן עצמאי ונערוך דיונים .נכתוב ונתרגל הרבה במחברת ונעזר בדפי עבודה. נלמד לעבוד עם דף נוסחאות. השיעור מורכב משעתיים שבועיות.

דרישות השיעור: ראש פתוח, עבודה רצינית בכיתה תוך כדי שיתוף פעולה, הכנת שיעורי בית והתייחסות מכבדת . הגשת תרגילים מסכמים.

ציוד נדרש: מחברת חשבון גדולה, קלסר או תיקייה לדפי עבודה, קלמר הכולל: עפרון, מחדד, מחק, 3 צבעים וסרגל.

ילדי/ת כיתות ח-ט

שעתיים בשבוע

עברית, ספרות, כתיבה יוצרת, רבי מלל ועוד… פסיכולוגיה (עברית)

טליה פריד

בשיעור זה נלמד על התיאוריות המרכזיות בפסיכולוגיה. נלמד על תחומי המחקר השונים של הפסיכולוגיה: התפתחותית, חברתית, קוגניטיבית, אישיות. נלמד מהו לחץ וכיצד להתמודד איתו, נלמד על אלטרואיזם ועזרה לזולת ונקנח בפסיכולוגיה חיובית. במהלך השנה נלמד על הוגים, תיאורטיקנים וחוקרים אך נקפיד ללמוד גם על עצמנו תוך הסתכלות פנימית וקבלה עצמית לא שיפוטית המבוססת על עקרונות המיינדפולנס. בקורס זה נשים דגש רב על מיומנויות שפה כחלק בלתי נפרד מלמידת התוכן.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, הבאת ציוד, השתתפות פעילה, עבודה בכיתה ומשימה מקוונת שבועית.

ציוד נדרש: מחברת / קלסר וכלי כתיבה.

ילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

משימה עולמית (עברית)

טליה פריד

בשיעור זה נקפוץ בין יבשות, נטייל מסביב לעולם, נחקור ונלמד על ארצות גדולות שמשפיעות על העולם כולו בתחומים מדיניים, כלכליים, ביטחוניים, טכנולוגיים ועוד.. ומנגד נכיר מדינות שרק לאחרונה פגשו לראשונה באדם הלבן וקיבלו את עצמאותן. אז ארזו תיק והצטרפו אליי למשימה! בקורס זה נשים דגש רב על מיומנויות שפה כחלק בלתי נפרד מלמידת התוכן.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, הבאת ציוד, השתתפות פעילה, עבודה בכיתה ומשימה מקוונת שבועית.

ציוד נדרש: מחברת / קלסר וכלי כתיבה.

ילדי/ילדות חט"ב

שעתיים בשבוע

שורשים (עברית)

טליה פריד

מה אתם יודעים על המשפחה שלכם? ומעניין לא פחות- מה אינכם יודעים עליה? לכל אחד מאתנו יש בני משפחה וקרובים עם סיפורים מרתקים ושיעור זה הוא הזדמנות לחקור לעומק, להרחיב ידע ולערוך מסע אל תוך עולמם של הדורות הקודמים במשפחתכם על מנת למצוא אוצרות שטרם גיליתם. בשיעור זה תכינו עבודת שורשים – עבודת חקר מעמיקה ורצינית על בני המשפחה. לצורך הכנת העבודה נעבוד על מיומנויות ריאיון ושאילת השאלות, כתיבה ותמלול, חיפוש במקורות מידע ובניית אילן יוחסין. כל זאת, עד לתוצר הסופי – עבודת שורשים אישית, ייחודית ומושקעת.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, הבאת ציוד, השתתפות פעילה, עבודה בכיתה ומשימות אישיות בבית.

ציוד נדרש : דיסק און קי, קלסר עם ניילוניות, דפדפת שורות.

ילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

לשון לקראת תיכון

טליה פריד

בשיעור זה נלמד מיומנויות שפה שיכינו אתכם לתיכון. נתמקד בהבעה בכתב ובעל פה, במערכת הצורות  (הפועל והשם) ובתחביר. נלמד כיצד בנויים טקסטים, משפטים ומילים בשפה העברית.

ספר לימוד:  מילה טובה מאוד כיתה ט', הוצאת מטח.

דרישות השיעור:  נוכחות קבועה, הבאת ציוד, השתתפות פעילה, עבודה בכיתה ומשימות אישיות בבית.

ציוד נדרש : קלסר עם דפדפת שורות וחוצצים, כלי כתיבה.

ילדי/ות כיתות ח-ט

שעתיים בשבוע

היה היה 2

אוראל קמחי

האם לדעתכם מה שהיה היה, ועדיף שיישאר בעבר? יש שחושבים כך ונרדמים רק מלשמוע את המילה 'היסטוריה'… אבל היסטוריה היא הרבה יותר מסיפורים משעממים, הסכמים וחוזים.

היסטוריה היא הסיפור של כולנו. היא מסבירה כיצד הגענו לאן שהגענו, מספרת על מלחמות אדירות, מלכים ומלכות אכזריים, וגיבורים וגיבורות אנושיים.

במהלך השנה נחקור לעומק כמה מסיפורים מרתקים אלו, ונגלה את השפעתם עלינו עד היום.

דרישות השיעורL סקרנות וראש פתוח.

לילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

תוצאת תמונה עבור מדליה קיר התהילה (היסטוריה)

אוראל קמחי

כל כך הרבה אנשים חיו בעולם מאז שבני האדם הופיעו.. אבל רק מעטים מהם באמת הצליחו להשפיע ולהשאיר חותם אמיתי על עולמנו. הם עשו זאת באמצעות רעיונות, נאומים, כתיבת ספרים, נאומים ומהפכות. במהלך השנה נחקור ונכיר חלק מהדמויות הללו לעומק. כל אחד ממשתתפי הקורס יבחר דמויות שהשפיעו עליו במיוחד, יכיר אותן לעומק ויכיר אותן גם לשאר הילדים.

דרישות- סקרנות, גילוי עניין ברעיונות ואישים שונים, יצירתיות ומקוריות.

ילדי/ות כיתה ו' וילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

גיבורים (או לא)

אופירה ארכוני

נקרא סיפורים קצרים ושירים נכיר יוצרות ויוצרים, סוגות וסגנונות, גיבורות וגיבורים וגם אנטי-גיבורות ואנטי-גיבורים. נזהה תכסיסים שסופרות/ים ומשוררות/ים מפעילות/ים עלינו – הקוראים, ונכתוב את הרשמים והחוויות שלנו מכל אחת מהיצירות.

השיעור מורכב משעתיים שבועיות.

דרישות השיעור: השתתפות קבועה ופעילה, הכנת שיעורי בית מדי שבוע, הגשת עבודה בסיום כל מחצית.

ציוד נדרש: קלסר על ניילוניות, דפדפת שורות, כלי כתיבה.

מעל 140 תווים (כתיבה יוצרת)

אופירה ארכוני

נכתוב, נכתוב, נכתוב… בהשראת ידיעות חדשותיות, שירים, בדיחות, חידות, חוויות אישיות, התבוננות בחצר והתבוננות פנימה (מחשבות, תחושות, זיכרונות).

דרישות השיעור: השתתפות קבועה ופעילה, קריאה ואיסוף חומרים, שיעורי בית מדי שבוע, הגשת עבודה בסיום כל מחצית.

ציוד נדרש: קלסר עם ניילוניות, דפדפת שורה, כלי כתיבה.

אזרחות- יסודות

מאיה ענבר הוד

בשיעור זה נעסוק בסוגיות פוליטיות, חברתיות, ערכיות ואקטואליות. נעסוק ונדון בנושאים מגוונים: מהותה של מדינה, מדינת ישאל ואזרחיה השונים, שוויון ושונות, צדק, זכויות וחובות, דמוקרטיה, פלורליזם, יחסי רוב ומיעוט, סובלנות ועוד. בכל אלה נשלב תכנים אקטואליים מהמציאות הישראלית והכלל עולמית.
דרישות השיעור: מחברת שורות או קלסר עם דפי שורה.
ציוד נדרש: הספר "אזרחות במדינת ישראל"/ ד"ר דוד שחר
לילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

אזרחות- יוצאים לדרך

מאיה ענבר הוד

שיעור זה הוא שיעור המשך לשיעור אזרחות משנה שעברה אך גם תלמידים שלא השתתפו בו בשנה שעברה יכולים להשתלב. בשיעור זה נמשיך ולעסוק בסוגיות פוליטיות, חברתיות, ערכיות תוך מתן דוגמאות אקטואליות, דיונים בדילמות והצגת מגוון דעות סביב סוגיות שונות תוך יישום מושגים מתחום האזרחות. נשלב תכנים אקטואליים מהמציאות הישראלית והכלל עולמית.
דרישות השיעור: מחברת שורות או קלסר עם דפי שורה.
ציוד נדרש: הספר "אזרחות במדינת ישראל"/ ד"ר דוד שחר
לילדי/ות חט"ב

שעה בשבוע

אנגלית אנגלית 7

בריט פאולן

English will be taught using a whole language approach, including reading, writing, listening and speaking comprehension. The course will teach each pupil to improve his or her English knowledge by dealing with new material and being able to solve problems as they occur. It will motivate and involve pupils in the learning process to reach their goals and objectives.

This course will offer the students to review and reflect on material presented in a communicative approach. When taught in a meaningful way, pupils will be motivated to learn and enjoy challenges as well as to relate personally to the topics presented.

Social interaction will also be part of the learning process.

The course will also give assignments as an integral part of both the teaching and learning process in order to apply the knowledge which have been acquired in a meaningful way.

Class requirements: Open-minded, serious classroom work, attendance and homework preparation.

Equipments: Notebook, pencil case and dictionary (English-Hebrew and Hebrew-English).

Books: Way To Go and Way To Go Workbook (Eric Cohen Ltd.)

למי ששולטים בנושאים שנלמדו בשיעור אנגלית 6

שלוש שעות בשבוע

אנגלית 8

בריט פאולן

English will be taught using a whole language approach, including reading, writing, listening and speaking comprehension. The course will teach each pupil to improve his or her English knowledge by dealing with new material and being able to solve problems as they occur. It will motivate and involve pupils in the learning process to reach their goals and objectives.

This is a course for pupils who enjoy challenges and by motivating them, they will be able and willing to learn and express themselves in English. The aim is to help students develop thinking and language skills by encouraging them to go beyond the text or grammar taught and relate personally to issues using their imagination. Social interaction will also be part of the learning process.

The course will also give assignments as an integral part of both the teaching and learning process in order to apply the knowledge which have been acquired in a meaningful way.

Class requirements: Open-minded, serious classroom work, attendance and homework preparation.

Equipments: Notebook, pencil case and dictionary (English-Hebrew and Hebrew-English).

Books: Keep Thinking and Keep Thinking Workbook (Eric Cohen Ltd.)

למי ששולטים בנושאים שנלמדו באנגלית 7

שלוש שעות בשבוע

אנגלית 9

בריט פאולן

English will be taught using a whole language approach, including reading, writing, listening and speaking comprehension. The course will teach each pupil to improve his or her English knowledge by dealing with new material and being able to solve problems as they occur. It will motivate and involve pupils in the learning process to reach their goals and objectives.

The purpose of the course is to challenge and motivate students in the belief that they learn English well and are able to express themselves when their curiosity and imagination are engaged.

The pupils will be presented with everyday, real life situations and topics using thinking and learning skills that the modern world we live in demands. Social interaction will also be part of the learning process.

The course will also give assignments as an integral part of both the teaching and learning process in order to apply the knowledge which they have acquired.

Equipments: Notebook, pencil case and dictionary (English-Hebrew and Hebrew-English).

Class requirements: Open-minded, serious classroom work, attendance and homework preparation.

Books: Imagine and Imagine Workbook (Eric Cohen Ltd.)

למי ששולטים בנושאים שנלמדו באנגלית 8

שלוש שעות בשבוע

רב תחומי ועוד סדנה נודדת

מיקי ברדה ודרור קריזה

תקציר השיעור: כמו בשנים הקודמות, נמשיך לטייל, לחקור ולגלות את נפלאות הסביבה הקרובה שלנו. סדנה נודדת הינו שיעור של שלוש שעות, כשהשנה, הסדנה תהיה גם הזדמנות למשחקים קבוצתיים, פעילויות ומשימות מאתגרות ומפגשים יוצאי דופן עם החי, הצומח, הדומם וכן- גם עם האדם. בשיעור נחווה נושאים שנפגוש גם בשיעורים אחרים, כמו מדעים, אמנות ועוד, כפי שהם קיימים סביבנו.

הציוד הנדרש: כובע, נעליים סגורות, תיק קטן ונוח, בקבוק מים.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה, עמידה בכללי השיעור והבאת ציוד.

ילדי/ות ד-ט

שלוש שעות בשבוע

תוצאת תמונה עבור ברידג ברידג' למתחילים

אורנה גל

משחק הברידג' הוא משחק חברתי, אסטרטגי מאתגר ומרתק המוכר כספורט מתחום החשיבה שבו ישראל נחשבת מעצמת ברידג' עולמית עם אלופי עולם ואלופי אירופה.

במהלך השנה נפתח מיומנויות חשיבה, זיכרון, נלמד לתכנן וכמו כן נגביר את כושר הריכוז באמצעות משחק מהנה ומחדד מחשבה.

כמו כן, במהלך השנה, משתתפי השיעור יוכלו להשתתף במגוון תחרויות, המיוחדת בהם אליפות בתי הספר השנתית בה יוכלו לייצג את בית הספר.

דרישות השיעור: נוכחות קבועה

ציוד נדרש: קלסר

ילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

דיבייט

בנצי בצלאל

דיבייט היא פעילות, לרוב מאורגנת, של ויכוח בעל פה.

בשיעורים שלנו נלמד להופיע בפני קהל, נכיר את אמנות השכנוע, את אמנות הפרזנטציה ואת אמנות הדיבייט.

נלמד אודות קשב קהל וכיצד ניתן להשיגו, נכיר דרכים להתמודדות עם אופוזיציה ונתנסה בהקשבה ביקורתית.

בסוף כל תקופה נקיים אירוע מרכזי ונציג בפני כל החטיבה.

דרישות: עמידה בחוקי השיעור, נוכחות רציפה והשתתפות פעילה (ההשתתפות פעילה חשובה במיוחד).

לילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

כלכלת העתיד

בנצי בצלאל

בשיעור זה ניחשף לסוגיות מרכזיות במבוא לכלכלה:

– הקשר בין משאבים לתוצר.

– מיקרו כלכלה: הצע וביקוש, פונקצית הייצור ותורת המחירים.

– מאקרו כלכלה: א. תורות כלכליות (קומוניזם, סוציאליזם,קפיטליזם)

ב. מדיניות ממשלתית (פיסקלית ומוניטרית)

ג. אינפלציה ודפלציה

בעקבות הלמידה התיאורטית נלמד אודות מקרים בהם הדברים באו לידי ביטוי: המשבר בארה"ב 2008, האינפלציה בגרמניה, הצלת כלכלת ישראל לפני 30 שנה, המשבר הכלכלי ביוון ועוד.

נבדוק כיצד תיראה הכלכלה בעתיד:

– איך 4 חברות משנות את כל תורת הכלכלה הנוכחית (גוגל, אפל, פייסבוק, אמזון).

– איך להכין את עצמנו להשתלבות בכלכלת העתיד?

דרישות: הבנה בסיסית וענין בנושא, התמדה, ורצויה ידיעת אנגלית ברמת הבנת הנקרא.

לילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

רובוטיקה

ענבל וייצמן

רובוטיקה היא נושא רב תחומי המשלב בתוכו הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה והנדסת תוכנה. בשיעורי רובוטיקה נלמד לבנות ולתכנת רובוט אוטונומי שמשתמש בחיישנים כדי להכיר את סביבתו ולקבל החלטות על פי הנתונים.
דרישות השיעור: נוכחות קבועה, השתתפות פעילה, עבודה בכיתה.
ציוד נדרש: הגעה עם דיסק און קיי.
ילדי/ות חט"ב

שעתיים בשבוע

לוח חופשות משרד החינוך

החג התאריך הערות
ראש השנה ערב ראש השנה ושני ימי החג, הימים רביעי, חמישי ושישי, כ"ט באלול התשע"ז עד ב' בתשרי התשע"ח, 22-20 בספטמבר 2017.  הלימודים יתחדשו ביום ראשון, ד' בתשרי התשע"ח, 24 בספטמבר 2017.
יום הכיפורים ערב החג ויום החג, הימים שישי ושבת, ט'-י' בתשרי התשע"ח, 30-29 בספטמבר 2017. הלימודים יתחדשו ביום ראשון, י"א בתשרי התשע"ח, 1 באוקטובר 2017.
חג הסוכות ערב החג, ימי החג ואסרו חג, מיום רביעי, י"ד בתשרי התשע"ח, 4 באוקטובר 2017, עד יום שישי, כ"ג בתשרי התשע"ח, 13 באוקטובר 2017. הלימודים יתחדשו ביום ראשון, כ"ה בתשרי התשע"ח, 15 באוקטובר 2017.
חג הסיגד* יום חמישי, כ"ז בחשוון התשע"ח, 16 בנובמבר 2017 (הוקדם) חג הסיגד הוא יום לימודים ויצוין באירועים במוסדות החינוך.
חנוכה מיום חמישי, כ"ו בכסלו התשע"ח, 14 בדצמבר 2017, עד יום רביעי, ב' בטבת התשע"ח, 20 בדצמבר 2017.

הלימודים יתחדשו ביום חמישי, ג' בטבת התשע"ח, 21 בדצמבר 2017.

ט"ו בשבט יום רביעי, ט"ו בשבט התשע"ח,

31 בינואר 2018

ט"ו בשבט הוא יום לימודים.
פורים הימים רביעי, חמישי ושישי, י"ג, י"ד וט"ו באדר  התשע"ח, 28 בפברואר 2018, 2-1 במרס 2018. הלימודים יתחדשו ביום ראשון, י"ז באדר התשע"ח, 4 במרס 2018.
פסח מיום חמישי, ו' בניסן התשע"ח, 22 במרס 2018, עד יום שבת, כ"ב בניסן התשע"ח, 7 באפריל 2018. הלימודים יתחדשו ביום ראשון, כ"ג בניסן התשע"ח, 8 באפריל 2018.
יום העצמאות יום חמישי, ד' באייר התשע"ח, 19 באפריל 2018. הלימודים יתחדשו ביום שישי, ה' באייר התשע"ח, 20 באפריל 2018. הוקדם
ל"ג בעומר יום חמישי, י"ח באייר התשע"ח, 3 במאי 2018. הלימודים יתחדשו ביום שישי, י"ט באייר התשע"ח, 4 במאי 2018.
יום ירושלים יום ראשון, כ"ח באייר התשע"ח, 13 במאי 2018 יום ירושלים הוא יום לימודים ויצוין באירועים במוסדות החינוך ובעליית בני נוער לירושלים.
חג השבועות ערב החג, החג ואסרו חג, הימים שבת, ראשון ושני, ה'-ז' בסיוון התשע"ח, 21-19 במאי 2018.  הלימודים יתחדשו ביום שלישי, ח' בסיוון התשע"ח, 22 במאי 2018.

רשימת קשר צוות מרחב

שם משפחה שם פרטי תפקיד זמנים בהם נוח לי לשוחח טל' מייל
מור ערן מנהל בית הספר וגני הילדים א-ה אחרי השעה 20:30 052-8404515 eranmor33@gmail.com
אביבי אלישבע גננת במרחבונצ'יק בתיאום מראש בהודעת ווטסאפ 052-6234969 Elishevalee@hotmail.com
אוטן זוסר אור גנן משלים במרחבון בתיאום מראש בהודעת ווטסאפ 054-5752352 Or.otten@gmail.com
אלוני ענת חונכת חטיבת ביניים ומורה למתמטיקה בימים א', ב', ג', ה' 20:30-22:00 ובנוסף, בתיאום מראש בהודעת ווטסאפ 054-6477656 anataloni1@gmail.com
ארכוני אופירה חונכת חטיבה יסודית בימים א', ב', ד', ה' בתיאום מראש בווטסאפ 052-2336663 ofira.a.merchav@gmail.com
בוחבוט יובל חונך חטיבה צעירה בימי ב' ו-ה' 20:30-22:30.
בימי ג' וד' 21:00-23:00
050-3037972 yuvalb04@gmail.com
בנד תמי גננת בגן מרחבון א – ה 20:30 – 18:00 052-8345139 Bandiband@walla.com
ברדה מיקי סגנית מנהלת, חונכת חטיבה יסודית ורכזת חונכויות בכל הימים אחרי השעה 21:00 עד 22:00, בימים ב' ו- ג' החל מהשעה 17:30 עד 22:00 050-8155466 mickybrada@gmail.com
ברקן גילי אור גננת בגן מרחבונצ'יק אחרי השעה 20:00 054-4799145 gilgulit@gmail.com
גלעד איילת חונכת בחטיבה הצעירה א-ה בתיאום מראש בהודעת וואטסאפ 052-6284040 ayeletkg@walla.com
גרינברג פלג יעל חונכת בחטיבה הצעירה ומורה לשפה וחשבון כל יום בשעות 21:00-22:00 054-3038906 yael.elya@gmail.com
ענבר-הוד מאיה יועצת בית הספר וחונכת אישית ימים א'-ה' 20:30-22:00 054-4585346 maya.inhod@gmail.com
ולך כהן אלה גננת בגן מרחבון א'-ה' 18:00-21:00 052-8089043
וינברגר ליטל גננת בגן מרחבונצ'יק אחרי השעה 20:00 054-7231026 litalvainberger1987@gmail.com
ויצמן ענבל מורה לרובוטיקה בתיאום מראש בהודעת ווטסאפ 052-7732885 inbalnir@gmail.com
חדד טלי מורה לחינוך גופני ימים ג', ה' 16:00-20:30 בתיאום מראש בהודעת וואטסאפ 054-4341696 talykas@gmail.com
יוגב טלי מורה לחשבון כיתות ג׳, ד׳, ה׳ בתיאום מראש בהודעת ווטסאפ 052-4797191 tali130969@gmail.com
לרנאו הילה מורה למדעים לכל החטיבות א-ה 16:00-21:30 058-7847840 hilalernau@yahoo.com
ספקטר ליברמן מיכל חונכת אישית ומורה לאנגלית ליסודי א-ה 17:00-21:00 בתיאום מראש בווטסאפ 052-6167228 liberspec@gmail.com
פאולן בוקר בריט מורה לאנגלית לחטיבת הביניים ימים א' – ה' 19:00-21:00 052-8840922
פריד טליה חונכת בחטיבה הבוגרת ומורה לשפה ימים א'-ה' 20:30-22:00 052-6365809 talya.baigel@gmail.com
קמחי אוראל חונך בחטיבה היסודית ב-ה בתיאום מראש בווטסאפ 052-4664875
רופא שירה גננת מובילה במרחבון א-ה 18:00-20:30 054-8180707 s_barda@walla.com
שבתאי לירז מורה רבי מלל א'-ה' 19:30-21:00 054-3453205 lirzk2@gmail.com