ראיון עם מיקי ברדה

בכלל לא חשבתי שאלמד בבית ספר דמוקרטי

ראיון עם מיקי ברדה, מאת: שחר ברץ

עוד לפני שהתחלתי ללמוד בבית ספר מרחב, הכרתי את מיקי בכך שראיתי אותה בטיולים של הקהילה. כשהתחלתי ללמוד במרחב, רציתי מאוד שמיקי תהיה החונכת שלי. בשעות החונכות שלנו אפינו, שיחקנו, דיברנו ופתרנו בעיות. עדין היו לי מספר שאלות שסיקרנו אותי בקשר למיקי. כשהוצע בשיעור תקשורת לראיון חונכת בבית הספר, ידעתי שזו משימה שתפורה עלי. בשעת החונכות ניגשתי למלא אותה.

שאלה: למה בחרת במקצוע ההוראה?
תשובה:
"כשהייתי ילדה קטנה רציתי להיות מורה כדי לנקום בבת של מורתי. כשגדלתי הייתי מדריכה בצופים, התנדבתי בפעילויות הקשורות לילדים, ואהבתי זאת. גם בצבא עבדתי עם ילדים ובני נוער. אחרי הצבא הלכתי ללמוד צילום. עם זאת, היה ברור לי, שארצה לעסוק במקצוע ההוראה".

שאלה: למה החלטת ללמד בבית ספר דמוקרטי? האם מלכתחילה רצית ללמד בבית ספר מסוג זה?
תשובה:
"בכלל לא חשבתי ללמד בית ספר דמוקרטי. גם לא הכרתי בתי ספר מסוג זה, אבל כשהתחלתי ללמד בבתי ספר רגילים הרגשתי שאני לא אוהבת את מה שקורה שם. כשבני היה בן 4, הציעו לי להצטרף לקבוצה שרצתה להקים בית ספר דמוקרטי. בגלל חוויותיי בבתי ספר רגילים רציתי שלילד שלי יהיה בית ספר אחר. היה לי ברור שארצה ללמד בבית הספר הזה ומאז אינני רוצה לחזור ללמד באף בית ספר אחר".

שאלה: איך זה ללמד את הבן שלך בבית הספר?
תשובה:
"ללמד את הבן שלי בבית הספר זה גם כיף וגם קשה. אני צריכה כל הזמן לשים לב שאני לא רכה איתו יותר מידי מפני שאני אמא שלו, וגם שאני לא קשה איתו יותר מידי מפני שאני אמא שלו. אני חושבת שזה גם קשה להחליט מתי לתת לו זכות דיבור. אני חושבת לפעמים, אני מקפחת אותו. עם זאת, זה כיף. המפגש עימו במסגרת בית הספר, מאפשר לי לראות צדדים נוספים שלו, שלא הייתי חשופה להם לו נפגשתי עימו רק בבית".

שאלה: האהבה שלך לחתולים – איך היא התחילה ?
תשובה: 
"עוד לפני שנולדתי היה להוריי חתול. הוא נהג לשכב ליד הבטן של אמא שלי. כך שמעתי את הגרגורים שלו עוד מהרחם. כנראה, מאז אני אוהבת חתולים".

 שאלה: מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי?
תשובה:
"בשעות הפנאי אני אוהבת לטייל, לקרוא ספרים, לצפות בטלוויזיה, לראות סדרות שאני אוהבת באינטרנט ולגלוש באינטרנט. אני גם אוהבת להיפגש עם חברות בבתי קפה, למרות שזה בדרך כלל לא קורה".

שאלה: באירועים שבהם השתתפתי בכפר נחמן, שמתי לב שאת תמיד נמצאת. למה חשוב לך להגיע לשם?
תשובה:
"כשאני באה לכפר נחמן אני מאוד משמחת אנשים. עם הזמן אני מכירה את האנשים, ואני יודעת שהם מחכים לי. חשוב לי לשמח אותם. בכפר נחמן גיליתי, שוב, שכשעושים משהו טוב לאחר, בעצם עושים המון טוב לעצמך".

אני מודה למיקי על הריאיון. ניפגש בראיון הבא…

נשלח ב כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*