"הכה" את המורה -והפעם, הכירו את עמית לביא

"הכה" את המורה

כתב וראיין: דן הצורף

ברוכים הבאים לפינת הכר את המורה, בכל פינה

נפרסם כאן מידע על כל מורה/ חונך במרחב.

והיום:

הכירו, עמית לביא

עמית לביא הוא מורה חדש במרחב והוא מלמד מחשבים, ספרות והיסטוריה ואולי גם הבן אדם הכי גבוה בכל בית הספר.

להלן כל המידע שאתם צריכים בכדי להכיר את המורה החדש בבית

1.     שלום עמית, ספר לנו בבקשה איך הגעת למרחב ואיך הרגשת שהגעת לכאן בפעם הראשונה למרחב?

עמית: "הכל התחיל מזה שחיפשתי מסגרת לפעול בה וללמד דברים הקשורים למדיה וטכנולוגיה. במקביל, מרחב חיפש אנשי צוות, נפגשנו והחלטנו לחבור יחדיו.

בנוגע לאיך שהרגשתי כאשר הגעתי לכאן בפעם הראשונה, אני מאוד מאוד התרגשתי, מאוד שמחתי מההזדמנות ומהמפגש עם התלמידים. כל מילה שנייה שהוצאתי מהפה בשבועות הראשונים הייתה "איזו התרגשות", חלק מהמורות בבית הספר עדיין צוחקות עלי על כך."

2.     בתחילת השנה סיפרת לתלמידי השיעורים שלך שאתה עובד בעוד מקומות פרט למרחב, ספר לנו על כך.

עמית : "הממ…אני עורך סרטונים בהזמנה לכל מיני אירועים.. אבל נראה לי שאתה מתכוון לזה שאני לוקח חלק בהכשרה של סטודנטים  בנושא טכנולוגיה, חינוך ומשחקיות בשיתוף פעולה עם גוגל ומכון מופת. זו עבודה נחמדה, יוצא לי לפגוש כל מיני מעצבי משחקי מחשב"

3.       במה עסקת לפני שהגעת למרחב?

עמית: "מהרגע שסיימתי את התיכון התחלתי להתנדב במסגרות שונות. חייתי שנתיים בקומונה של חבר'ה שמתנדבים במקומות שונים, לאחר מכן התנדבתי שנה בעיר בה גדלתי, הרצליה – שם ליוויתי את מועצת התלמידים העירונית ועשיתי פרויקטים קהילתיים שונים. ישר אחרי זה קפצתי ללימודי חינוך דמוקרטי, לימודים בהם מכשירים סטודנטים שונים להוראה בגישה של החינוך הדמוקרטי. פגשתי שם אנשים נפלאים שהתחילו גם הם ללמד השנה. מאוד נהניתי מהלימודים וממליץ גם לכם!"

4.     מתי החלטת שאתה רוצה להיות מורה?

עמית: "בחירתי בעולם החינוך החלה כבר כשעשיתי שנת שירות בבית הספר הדמוקרטי "גבעול" בחדרה, שם הייתי אחראי על חדר המחשבים של בית הספר, ולימדתי מקצועות שונים כמו "זומבים ותרבויות", "מקהלה לא'-ג' ועוד.. בגבעול גיליתי כמה המפגש עם הילדים משמעותי לי והחלטתי שזה הכיוון. "

5.     ספר לנו קצת על הילדות שלך?

עמית: "אני למדתי בבית ספר לא דמוקרטי בהרצליה, תמיד הייתי פעיל במועצת התלמידים. ניגנתי, ציירתי, ושיחקתי מלא במחשב ובפלייסטישן. בנוסף הייתי נוהג לראות טלוויזיה ולהפגש עם חברים.. אני חושב שהתחביבים שלי מאז לא כל-כך השתנו…"

6.     סכם לנו בקצרה את שלושת החודשים הראשונים שלך במרחב.

עמית: " אלו היו שלושה חודשים מופלאים של למידה והתרגשות., אני חושב שיש לי עוד דרך ארוכה של התמקצעות בתור מורה, אבל בלב שלם אני יכול להגיד שאני מאוד נהנה מהדרך ואני מודה על כל רגע מהשלושה חודשים האלו. "

7.     ספר לנו עוד קצת על עצמך.

עמית: "אני הילד הקטן במשפחה, יש לי אח גדול ואחות גדולה. תמיד הייתי הקטן וזה משהו שאני חושב שמאוד השפיע עלי. אני נהנה מהחופש של להתנהג כמו ילד, להשתובב, להציק ולעשות שטויות.  זאת לצד הרבה בגרות שלא מאופיינת לגיל שלי, לא הרבה אנשים בגילי כבר אחרי תואר, עובדים וממוקדים על מה שהם רוצים לעשות בחיים." 

8.     מה אתה מאחל לעצמך להמשך שנת הלימודים?

עמית: "להמשיך להתרגש, להנות ולעוף אתכם בשיעורים למרחקים!"

בתמונה - עמית מתרגש במרחב

בתמונה – עמית מתרגש במרחב

תודה רבה לעמית.

עד כאן להיום נתראה בפינה הבאה!

נשלח ב הורים כותבים, תלמידים כותבים עם התגית: , ,
2 comments on “"הכה" את המורה -והפעם, הכירו את עמית לביא
  1. נועה גרנט הגיב:

    נעים להכיר ומעניין לקרוא!

  2. דורון לביא הגיב:

    עמית מוכשר מאד איש אשכולות חדשני ומרתק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*