הכה את המורה – דן הצורף

"הכה" את המורה

כתב וראיין: דן הצורף

ברוכים הבאים לפינת הכר את המורה, בכל פינה

נפרסם כאן מידע על כל מורה/ חונך במרחב.

והיום:

הכירו, עדי פרל רוגוזה

עדי פרל רוגוזה היא מורה במרחב כבר 4 שנים והיא מלמדת גאוגרפיה, כדורגל, תנ"ך, סדנה נודדת,  היסטוריה, חונכת אישית, חונכת קבוצתית של כיתה ז' והיא חלק מוועדת דמוקרטיה.

להלן כל המידע שאתם צריכים בכדי להכיר את עדי:

1. שלום עדי, ספרי לנו בבקשה איך הגעת למרחב ואיך הרגשת שהגעת למרחב בפעם הראשונה?

עדי: " למרחב הגעתי במקרה. למדתי לתואר ראשון בחינוך דמוקרטי, ובמהלך הלימודים הייתה לי חונכת אישית, ממש כמו שיש חונכים בבית ספר דמוקרטי. באחת השיחות שלנו לקראת סיום הלימודים שלי היא סיפרה לי ששמעה שבבי"ס ברעננה מחפשים אנשי צוות לכל מיני תפקידים. עד אז לא שמעתי על הדמוקרטי ברעננה ולא הכרתי את מרחב. הגעתי לפגישה עם חגי שהיה אז המנהל וגם עם נציגים מוועדת הצוות של ההורים. עד מהרה מצאתי את עצמי במרחב, ומשם… היסטוריה J . בפעם הראשונה שהגעתי למרחב הוקסמתי מיד מהילדים. תוך דקה ידעתי שזה מקום שאני ארצה להיות חלק ממנו. הילדים הראשונים שדיברתי איתם היו מלאי בטחון וידע ורציתי להיות חלק ממקום שמאפשר לילדים ומבוגרים לדבר בגובה העיניים".

2. איך זה מרגיש לפתוח שכבת גיל חדשה בבית הספר?

עדי:" זו הרגשה מצוינת ואתגר מאוד מעניין שנמצא עדיין רק בהתחלתו. תמיד אהבתי להתחיל דברים חדשים ולהיות חלוצה (לא רק בכדורגל..). זה כיף גדול וזכות גדולה להוביל משהו חדש. אני חושבת שגם כתלמידים בשכבת גיל חדשה זו חוויה יוצאת דופן וילדי ז' יוכלו לספר שהם היו חלוצים ויזכרו את זה תמיד כחוויה מיוחדת."

3. במה עסקת לפני שהגעת למרחב?

עדי: "האמת היא שהגעתי למרחב די צעירה, אז לא הספקתי לעבוד ביותר מדי מקומות. בגדול, הייתי חלק מכמה פרויקטים שבהם חנכתי נערים ונערות הנמצאים בסיכון ובמקביל הקמתי עם שני שותפים חברה של הדרכות וסדנאות ובה הדרכנו ברחבי הארץ תכנים שונים שמאוד האמנו בהם."

4. מתי החלטת שאת רוצה להיות מורה?

עדי: "עוד לא החלטתי את זה… סתם J . תמיד אהבתי ללמד, להדריך ולהיות בסביבת ילדים ובני נוער אז אני מניחה שזה היה די מתבקש ופשוט זרמתי לכיוון שאהבתי מיד אחרי הצבא. במקביל, כמו כל ילד/ה במרחב, גם אני עדיין חושבת מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה (יותר). אולי אשאר מורה ואולי אעשה עוד דברים בעוד תחומים שאני אוהבת. "

5. ספרי לנו קצת על הילדות שלך?

עדי: "הייתה לי אחלה ילדות. הייתי ילדה נתנייתית מתולתלת, שובבה, ו-"טום בוי" אמתית. אהבתי, ואני עדיין אוהבת, כל סוג ספורט שקיים ובמיוחד כדורגל. בלימודים הייתי תלמידה רצינית ומאוד השקעתי בכל המקצועות. בהפסקות ואחר הצהריים הייתי מבלה הרבה מאוד עם הבנים מכיוון שהיו לי הרבה תחומי עניין משותפים איתם. אני אמנם יחסית צעירה, אבל הדור שלי הוא בערך האחרון שגדל ללא מסכים ואני מאוד שמחה על כך כי היה לי פנאי לשחק ברחוב, לשחק משחקי קופסא, להיות עם חברים ולדבר איתם פנים אל פנים".

6.סכמי לנו בקצרה את ארבעת החודשים של השנה האחרונה במרחב.

עדי: "קצת קשה לסכם בקצרה כאשר כל יום במרחב מלא בכל כך הרבה התרחשויות. בסך הכל אני מרגישה שעוברת עליי עד כה שנה מלאה בחדשנות. מרבית השיעורים והנושאים שאני מלמדת הם חדשים לגמרי ואני מאוד נהנית ללמד אותם. הוועדה שבה אני נמצאת, וועדת דמוקרטיה, עוברת גם היא הרבה חידושים, יש לי לראשונה נחנכים מכיתה ז',ובקיצור- הכל חדיש, חדש ומחודש."

7.ספרי לנו עוד קצת על עצמך.

עדי: "הנה כמה פרטים- יש לי ארנב שקוראים לו צ'רלי והוא חמוד מאוד. אני  לא אוהבת לאכול ממתקים. כשהייתי ילדה היה לי אוסף מטבעות ענקי. כמעט כל שבת אני הולכת למשחקי כדורגל של הקבוצה שלי "מכבי נתניה". אני שונאת פקקים בכביש. אני אוהבת חורף. אני יודעת לכתוב ולקרוא בערבית. אין לי מאכל מועדף אבל אם יהיה ליידי סופלה שוקולד הוא ככל הנראה ייעלם.."

8.מה את מאחלת לעצמך להמשך שנת הלימודים?

עדי: "אני מאחלת לכל הילדים והצוות של מרחב שכל אחד יגלה בעצמו השנה משהו חדש ומפתיע שלא הכיר ושיצליח לתרום משהו אחד מעצמו עבור כולם. גם לעצמי אני מאחלת את זה כמובן, ושאני אמשיך ליהנות וללמוד דברים חדשים מהילדים ומהצוות, כפי שקורה לי כמעט כל יום…"

 adi

תודה רבה לעדי.

עד כאן להיום נתראה בפינה הבאה!

נשלח ב הורים כותבים, תלמידים כותבים עם התגית: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*