חושבים על העתיד – אתרים שיעזרו לכם ללמוד תכנות.

כיום, קיימות הרבה חברות הייטק שצריכות מתכנתים. שיעור תיכנותיאדה בבית הספר שלנו מספק חווית למידה שיכול להיות שתעזור לנו בעתיד להתקבל לחברת הייטק כמתכנתים. אבל, אם אתם לא בשיעור תיכנותיאדה או רוצים להתקדם יותר ממה שמציע השיעור, אספתי כמה אתרים ומדריכים שיכולים לעזור ללמוד תכנות בדרך כיפית ומהנה.

מאת: שני דהן

DI

      CMCode monkey

אתר חמוד ונחמד ללמידת תכנות הוא code monkey. בתחילת המשחק רואים קוף מחזיק בננות ואז באה גורילה וחוטפת אותם, בכל שלב המטרה היא לעזור לקוף להשיג את כל הבננות בשלב הספציפי בעזרת כתיבת קוד שיגרום לו להשיג אותם. במהלך המשחק מצטרפות עוד חיות למאמץ, כגון הצב עליו יכול לרכוב הקוף כאשר יש אגם המפריד בינו לבין הבננות. לצערי רק חלק מהשלבים בחינם ולאחר שתסיימו את השלבים בחינם, תצטרכו לקנות מנוי אם תרצו להמשיך. מנוי למשתמש יחיד עולה 20$ לשנה (בערך 80 שקל לשנה). התוכנה מלמדת אותך את הפקודות, מאוד נוח, כיף וקל.

לחצו כאן בשביל להגיע ל-code monkey

Code combatCC

האתר code combat דומה במהותו ל-code monkey, זהו משחק מבוסס קוד, רק שפה יש לך דמות משלך ואתה צריך לאסוף יהלומים, להילחם וכאלה. המשחק באתר כיף מאוד. כאשר מתחילים לשחק, אפשר לבחור שפת תכנות לשלבים שתשחק, כלומר הקוד שתצטרך לכתוב בכל שלב יהיה שונה לפי שפת התכנות שתבחר. רשימה של שפות התכנות:CCPL

לסיכום: כ-י-ף

לחצו כאן בשביל להגיע ל-code combat

Small basic

Small basic היא שפת תכנות של Microsoft, Microsoft הוציאו מדריך בן 68 עמודים ל-small basic הניתן להורדה בחינם מהאינטרנט. לפי ההסבר מהמדריך:

Small basic" היא שפת תכנות המתוכננת כדי שהתכנות יהפוך עבור מתחילים לקל, נגיש ובעיקר – מהנה. הכוונה של small basic היא לשמש כשער לעולם המופלא של תכנות מחשבים."

בקיצור, small basic היא שפת תכנות קלה ומהנה למתחילים. התוכנה גם מאוד נוחה למשתמש, היא גם תומכת בעברית וכל פעם כשכותבים פקודה כלשהי, התוכנה מזהה את הפקודה (אם היא קיימת) וכותבת אפשרויות שימוש בפקודה, דוגמא והסבר בצידה של התוכנה.

בשביל לתכנת ב-small basic צריך להוריד את התוכנה של small basic, כמובן, היא בחינם

.SBS

לחצו כאן להורדת small basic

לחצו כאן בשביל להגיע לאתר של small basic

לחצו כאן להורדת המדריך ל-small basic בעברית

codecademy

CCS

codecademy (קוד קאדמי) הוא האתר שבו משתמשים בשיעור תיכנותיאדה. קוד קאדמי הוא לדעתי האתר שיכול לעזור לכם בדרך להיות מתכנתים מומחים הכי הרבה. באתר יש קורסים מאוד כיפיים להרבה שפות כגון: JavaScript, Python,   PHP, HTML,  css ועוד. כל קורס משלב הרבה שלבים מאוד  כיפיים. כל שלב משלב הסבר הוראות ולפעמים רמז. אחת הבעיות היחידות עם האתר הוא שהוא לא תומך בעברית. אז אם תרצו ללמוד בו תצטרכו ידע באנגלית או שפשוט תצטרפו לשיעור תיכנותיאדה והאחראיים על השיעור יעזרו לכם.

לחצו כאן בשביל להגיע ל- codecademy.com

W3schools

W3schools הוא אתר מאוד נוח וכיף ללימוד, אפשר ללמוד בו בעיקר שפות תכנות שיעזרו לכם לבנות אתר. אפשר ללמוד בו הרבה שפות כגון: css, HTML, JavaScript, PHP, jQuery, SQL ועוד.

יש שלבים בכל קורס. לאתר יש מערכת בה אפשר לנסות כל קוד. בכל שלב אתה לומד משהו חדש, אבל בניגוד לקודקאדמי, (האתר הקודם שעליו כתבתי) האתר לא בודק אותך הוא מלמד, נותן הסבר, ואם אתה רוצה אתה יכול להתנסות בפקודה החדשה שלמדת. האתר מאוד כיפי כמו שכבר אמרתי.

W3SCHOOLSS

לחצו כאן כדי להגיע ל-w3schools.com

נשלח ב הורים כותבים, תלמידים כותבים עם התגית: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*